Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

PODZIEL SIĘ z innymi!

2022-09-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. PODZIEL SIĘ z innymi!
PODZIEL SIĘ z innymi!
KLIBER FINANSE
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Krotoszyńska firma Jotkel wyprodukowała specjalną szafę, która będzie służyła jako swoiste miejsce dzielenia się różnymi przedmiotami. Szafa już niedługo stanie w naszym mieście, ułatwiając pomoc osobom potrzebującym.

 

Miejsca przeznaczone do dzielenia się przeróżnymi rzeczami z innymi ludźmi są już bardzo popularne. W naszym powiecie stworzono już kilka jadłodzielni. Można do nich przynosić potrawy i produkty spożywcze, których mamy za dużo, a z drugiej strony ktoś inny może z nich skorzystać.

Firma Jotkel, we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, postanowiła stworzyć podobne miejsce do wymieniania się różnymi przedmiotami codziennego użytku. Przedsiębiorstwo wyprodukowało  specjalną szafę zewnętrzną, która już niedługo stanie przy siedzibie PCPR-u (od strony ul. Słodowej), gdzie będzie można się dzielić. O szczegółach dotyczących tego, co będzie można zostawić w szafie, poinformujemy niebawem.

Taka lokalizacja „dzielni” zapewni łatwy dostęp do zgromadzonych przedmiotów o każdej porze i dla każdego. Może to zachęcić do skorzystania z pomocy osoby, które wstydzą się o nią poprosić bezpośrednio.

Szafa, dzięki zastosowanym specjalnym farbom, jest odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne. Skutecznie zabezpieczy pozostawione w niej rzeczy przed zabrudzeniem i zamoknięciem. Solidne zamocowanie do podłoża zapewni jej stabilność i uniemożliwi przemieszczenie z miejsca docelowego.

Jotkel podjął współpracę z PCPR-em, aby stworzyć w naszym mieście miejsce, które ułatwi pomoc osobom potrzebującym, a także wyeliminuje poczucie dyskomfortu ludziom, którzy będą korzystać z pozostawionych w szafie przedmiotów. Jednocześnie osoby, które będą pozostawiać różne rzeczy w szafie, mają możliwość dyskretnego wsparcia innych, a także dać szansę ponownego wykorzystania już im niepotrzebnych przedmiotów, co jest działaniem proekologicznym, promującym czyste środowisko i oszczędzanie surowców.

O tym, kiedy szafa stanie przed siedzibą PCPR-u, poinformujemy. Zachęcamy do korzystania z niej i pomagania innym.

(LENA)

 

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A