2. /
  4. /
  5. Pokazali klasę na mistrzostwach...
JACEK KALAK - WYBORY

Bardzo dobrze spisali się nasi karatecy na mistrzostwach Polski masters. Sportowcy z powiatu krotoszyńskiego przywieźli z tych zawodów aż pięć medali.

Na Mistrzostwach Polski WKF Masters w Mosinie, rozegranych pod auspicjami Ministerstwa Sporu i Polskiej Unii Karate, dwa złote krążki i jeden srebrny wywalczyli reprezentanci UKS Shodan Zduny, dzięki czemu zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Mistrzami Polski masters zostali Piotr Lisewski w kata indywidualnym 60-64 lata oraz Jarosław Adamski w kata indywidualnym 50-54 lata. Z kolei Anna Paulińska-Zielonka zdobyła tytuł wicemistrzowski w kata indywidualnym 35-44 lata.

Krotoszyńską ASW Nippon w Mosinie reprezentowali Piotr Bielawski i Dawid Fortuniak. Pierwszy z nich dwukrotnie stanął na podium. Doświadczony karateka wywalczył brąz w kumite 35-44 lata open, a także w kata indywidualnym 35-44 lata. D. Fortuniak uplasował się na piątej lokacie w kumite mężczyzn +84 kg.