Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Połączenie sztuki i technologii

2019-02-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Połączenie sztuki i technologii
Połączenie sztuki i technologii

W gabinecie burmistrza Krotoszyna doszło do podpisania umowy na dofinansowanie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki, Wzornictwa i Technologii, którego organizatorem będzie Stowarzyszenie Klub Art. Wydarzenie zaplanowano na 6 lipca.

 

– Naszą gminę zamieszkują bardzo aktywni ludzie. Stowarzyszenie Klub Art złożyło wniosek w Otwartym Konkursie Ofert do burmistrza Krotoszyna o zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Dzisiaj podpisujemy umowę. Uważamy, że to wydarzenie będzie w przyszłości promować naszą gminę – powiedział burmistrz Franciszek Marszałek.

Szerzej o projekcie opowiedział Bartosz Blecha, prezes Stowarzyszenia Klub Art. – Chciałbym podziękować wszystkim organizacjom, partnerom i współorganizatorom festiwalu – mówił. – Pierwsze rozmowy odbyły się pod koniec sierpnia zeszłego roku w krotoszyńskim muzeum. Pomysł spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. W związku z tym, że pełna nazwa festiwalu jest długa, zmieniliśmy ją na skrót „Tech-Art”, czyli połączenie technologii i sztuki – wyjaśnił B. Blecha.

Celem projektu jest pokazanie osiągnięć naukowo-artystycznych, w szczególności młodego pokolenia, a także podniesienie umiejętności i doskonalenie warsztatu osób, które rozwijają się w określonej dziedzinie sztuki i nauki, zwłaszcza jeśli chodzi o lokalnych twórców i organizacje kulturalne. Festiwal będzie skierowany m.in. do mieszkańców Krotoszyna i okolic. Wezmą w nim udział osoby, które w swoich dziedzinach działają minimum cztery lata i mają znaczne osiągnięcia o randze ogólnopolskiej lub międzynarodowej.

Na festiwalu zaprezentowany zostanie dorobek artystyczny polskich twórców i pionierów w takich dziedzinach jak fotografia, grafika, rzeźba, malarstwo, rysunek i technologia. Chodzi o to, by pokazać, jak sztuka wpływa na rozwój technologii i na odwrót. Do projektu zaproszono m.in. wykładowców z Politechniki Poznańskiej, grafików, fotografów, artystów. Festiwal odbywać się będzie w krotoszyńskim muzeum, w ratuszu i na rynku, w zdunowskiej bibliotece oraz na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Współorganizatorami wydarzenia będą Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Krotoszyński Ośrodek Kultury i Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner