Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Policjant jest zawsze na służbie

2019-11-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Policjant jest zawsze na...
Policjant jest zawsze na służbie

Policjant z Wydziału Kryminalnego w Krotoszynie i dzielnicowy z Komisariatu Policji w Koźminie Wlkp. w czasie wolnym od służby zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z zatrzymanych kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwym, a drugi usiłował ukraść złom.

 

 

Jako informuje Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie, funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego zmierzał na służbę, gdy w okolicach Szkoły Podstawowej nr 8 samochód marki Ford Focus uderzył w barierki drogowe. Widząc zajście, policjant zatrzymał się, wysiadł z pojazdu, a następnie podszedł do sprawcy zdarzenia. Już wtedy wiedział, co najprawdopodobniej było przyczyną zdarzenia drogowego. Od 54-letniego mężczyzny wyczuwalna była bowiem silna woń alkoholu.

Funkcjonariusz okazał służbową legitymację, wyłączył silnik samochodu i zabrał kluczyki. Kierowca próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, lecz natychmiast został ujęty przez policjanta. Zaczął się szarpać. Funkcjonariusz wraz z postronnym świadkiem zdarzenia obezwładnili pijanego mężczyznę.

Przybyły na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości zatrzymanego. Badanie wykazało 1,3 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Obywatelska postawa przechodnia, który wspomógł policjanta, doprowadziła więc do zatrzymania kolejnego pijanego kierowcy, przez którego mogło dojść do tragedii. 54-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia dzielnicowy z komisariatu w Koźminie Wlkp. zatrzymał złodzieja. Będąc w domu, policjant odebrał telefon od właściciela jednego ze skupów złomu,mieszczącego się w rejonie służbowym tego funkcjonariusza. Mężczyzna poinformował, że na monitoringu swojej firmy widzi, jak ktoś prawdopodobnie kradnie złom.

Policjant poinformował dyżurnego i udał się na miejsce przestępstwa, podejmując interwencję. Dzięki natychmiastowej reakcji zatrzymano mężczyznę, który usiłował ukraść złom o wartości kilkuset złotych.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner