2. /
  4. /
  5. Półmaraton w Lesznie zaliczony
Serafiniak

Biegacze KS Krotosz startowali w IV edycji Awilux Półmaratonu Leszno. Zwyciężył Jacek Stadnik z Krosna Odrzańskiego.

Trasa wiodła ulicami miasta, a zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle. Najszybszy był Jacek Stadnik (1:14:20), drugie miejsce zajął Sebastian Gołębiewski z Bogatyni (1:15:48), a trzecia lokata przypadła Marcinowi Lamperskiemu z Rawicza (1:17:11). W gronie pań triumfowała Dorota Przybysz z Grodziska Wielkopolskiego (1:30:53).

Spośród zawodników KS Krotosz najlepiej powiodło się Arturowi Markowi (26. miejsce), który osiągnął czas 1:25:30. Poza nim bieg w Lesznie ukończyli Marcin Obal (71. miejsce – 1:32:50), Paweł Błażutycz (138. miejsce – 1:39:56) oraz Patryk Karwik (159. miejsce – 1:42:13).