Ponad 673 tys. zł dla powiatu krotoszyńskiego. Ruszą kolejne inwestycje na wsiach
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Samorząd
- /
- Ponad 673 tys. zł...
W poniedziałek, 1 czerwca, w sali wiejskiej w Smolicach odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie gmin powiatu krotoszyńskiego na łączną kwotę 673 tys. 150 zł z programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Środki zostaną przeznaczone na realizację inwestycji i działań poprawiających jakość życia mieszkańców w kilku miejscowościach regionu.
Kolejne pieniądze dla powiatu krotoszyńskiego wpłyną na realizację ważnych inwestycji i działań służących mieszkańcom. Łącznie do powiatu krotoszyńskiego wpłynie 673 tys. 150 zł ze środków samorządu wojewódzkiego. W ramach dofinansowania w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” Rębiechów, Smolice i Starkówiec z gminy Kobylin otrzymają po 100 tys. zł, Benice i Smoszew w gminie Krotoszyn – również po 100 tys. zł, Dzielice w gminie Rozdrażew – 93 tys. 750 zł, a Bestwin w gminie Zduny – 79 tys. 400 zł. Umowy z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim podpisali włodarze gmin: burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, burmistrz Krotoszyna Natalia Robakowska, wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski i burmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk.
Dzięki pozyskanym środkom kolejne miejscowości w powiecie krotoszyńskim mają szansę na rozwój i realizację inwestycji, które będą służyć mieszkańcom przez długie lata.
Łukasz Cichy
FOT. Łukasz Cichy
















Comments are closed