Porażka po problematycznym rzucie karnym

2. /
  4. /
  5. Porażka po problematycznym rzucie...
JAKUB KIERAKOWICZ - WYBORY

W niedzielę Astra Krotoszyn zmierzyła się na wyjeździe ze Stalą Pleszew. Gospodarze wygrali 1:0 po trafieniu z kontrowersyjnego rzutu karnego.

Od początku spotkania pleszewianie przejęli inicjatywę. Mieli przewagę w posiadaniu piłki i częściej atakowali, lecz nie przekładało się to na konkrety.

W 36. minucie sędzia dopatrzył się faulu Daniela Olejnika w obrębie szesnastki i podyktował rzut karny dla miejscowych. Decyzja ta wywołała sporo emocji wśród krotoszyńskich graczy. Gospodarze skorzystali z okazji i po skutecznym uderzeniu Krzysztofa Matuszaka z 11 metrów objęli prowadzenie.

W drugiej połowie zawodnicy Astry grali zdecydowanie odważniej. Starali się doprowadzić do remisu, ale Stal dobrze prezentowała się w defensywie. Wynik już nie uległ zmianie i krotoszynianie wrócili z Pleszewa bez zdobyczy punktowej.

– Był to typowy mecz na 0:0. Tylko zła decyzja sędziego spowodowała, że Stal wygrała z nami po tym kontrowersyjnym rzucie karnym – skomentował Szymon Jankowski, zawodnik Astry Krotoszyn.

W najbliższą sobotę krotoszyński zespół zmierzy się w Kobylinie z Odolanovią Odolanów.

Stal Pleszew – Astra Krotoszyn 1:0 (1:0)

BRAMKA: 1:0 – Krzysztof Matuszak (36′ karny)

ASTRA: Wojtkowiak – Nasalski, Jankowski, Olejnik (65′ Reyer), Mizerny (80′ Sępołowicz), Staszewski, Budziak, Polowczyk, Schneider (65′ Powalisz), Juszczak, Lewandowski (65′ Ishchuk)