2. /
  4. /
  5. Porażka w Skalmierzycach
ENDORFINA

Po zwycięskiej inauguracji sezonu II ligi mężczyzn w drugim meczu siatkarze MUKS Ziemia Milicka przegrali z Legionem Skalmierzyce na wyjeździe. Miejscowy zespół okazał się zbyt trudnym przeciwnikiem dla naszej drużyny, zwyciężając pewnie z trzech partiach.

Początek konfrontacji zapowiadał wyrównaną walkę, albowiem gospodarze utrzymywali zaledwie jednopunktową przewagę. Później jednak zawodnicy Legionu rozpędzili się i wygrywali po kilka akcji z rzędu, błyskawicznie powiększając dystans. Przy stanie 22:15 dla miejscowych miliczanie popełnili błąd serwisowy, po czym rywale szybko zdobyli dwa kolejne punkty i wygrali pierwszą odsłonę do 15.

W drugiej partii przyjezdni pokazali się z lepszej strony. Do stanu 12:12 rywalizacja była wyrównana. Wtedy gospodarze zdwoili wysiłki i znów zaczęli uciekać siatkarzom z Milicza, którzy jednak pokazali charakter i odrabiali straty. Niestety, przewaga Legionu była już zbyt duża, aby myśleć o doprowadzeniu do remisu. Pierwszej piłki setowej skalmierzyczanie nie wykorzystali, lecz potem po serwisie jednego z milickich graczy piłka uderzyła w siatkę, co dało gospodarzom punkt na wagę wygranej w drugim secie, który zakończył się wynikiem 25:21.

Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie. Wydawało się, że MUKS jest w stanie doprowadzić do wyniku 1:2, gdyż prowadził już 20:17. Ale końcówka zdecydowanie należała do Legionu. Skalmierzyccy siatkarze błyskawicznie odrobili starty, na czym nie poprzestali i już do końca seta nie dali gościom chwili wytchnienia, wygrywając 25:21.

Tak więc mimo walki miliczanom nie udało się urwać rywalom choćby seta, a punkty zostały w Skalmierzycach. W wyjściowym składzie MUKS-u wystąpili Czapla, Lesiak, Nakonieczny, Glinka, Jakóbczak, Jezior i Pachurka. Na ławce trenerskiej znaleźli się Mariusz Dutkiewicz i Maciej Pańszczyk.