2. /
  4. /
  5. Postawa młodzieży napawa optymizmem
KLIBER FINANSE

Zawodnicy klubów z naszego powiatu rywalizowali w zawodach Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo w Nowinach niedaleko Kielc. W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce zajęła ekipa Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

W gronie młodziczek cztery medale wywalczyły reprezentantki UKS Samson Kobylin. Na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Matysiak (+65 kg), a brąz zdobyły Zofia Sobczak (55 kg), Aleksandra Osman (60 kg) i Adrianna Biedermann (+65 kg). W grupie młodzików na najwyższym stopniu podium stanął Filip Urbaniak (TA Rozum – 35 kg), a brązowe krążki wywalczyli Aleksander Nowak (UKS Samson – 40 kg), Antoni Grenda (UKS Samson – 45 kg) i Mateusz Szafraniak (UKS Samson – 50 kg).

Nasze kadetki siedem razy stawały na podium. Zuzanna Krystek (TA Rozum) była druga w kat. +70 kg i open, Lena Andrzejak (TA Rozum) zgarnęła srebro w kat. 70 kg i brąz w kat. 65 kg, Nikola Śliwowska (UKS Samson) zajęła trzecie miejsce w kat. 65 kg i 70 kg, a Oliwia Kuś (UKS Samson) zdobyła brąz w 55 kg.

W rywalizacji kadetów Mikołaj Mrowiński (TA Rozum) był trzeci w kat. 75 kg i w open, Gabriel Szydłowski uplasował się na drugiej pozycji w open, a Tymoteusz Ratajczyk wywalczył brąz w kat. 55 kg.

Krotoszyński klub w klasyfikacji drużynowej był drugi.