Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Powiatowa rywalizacja ochotników

2017-09-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Powiatowa rywalizacja ochotników
Powiatowa rywalizacja ochotników

10 września w Krotoszynie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP. Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn, w tym 10 ekip kobiecych.

 

Zawody sportowo-pożarnicze mają na celu sprawdzenie przygotowania kondycyjnego, mobilności oraz zaangażowania druhów OSP z poszczególnych jednostek, co przekłada się na skuteczność sprawnego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Meldunek o gotowości startujących drużyn przyjął starosta Stanisław Szczotka. Po uroczystym otwarciu zawodów przez prezesa Oddziału Powiatowego OSP RP w Krotoszynie, dh Jacka Wybierałę, odbyła się odprawa kierowników zespołów z komisją sędziowską, w trakcie której omówiono zasady poszczególnych konkurencji.

W grupie MDP dziewcząt triumfowała ekipa OSP Rozdrażew, wyprzedzając OSP Bestwin i OSP Brzoza. W grupie MDP chłopców także najlepsza okazała się drużyna z rozdrażewskiej OSP, a dalej uplasowały się OSP Brzoza i OSP Gałązki.

W grupie C żeńskiej pierwszy był team OSP Kaniew, kolejne lokaty zajęły OSP Brzoza i OSP Zalesie Wielkie. Z kolei w grupie A męskiej bezkonkurencyjni byli strażacy z OSP Smolice, druga lokata przypadła OSP Baszków, a trzecia OSP Brzoza.

W klasyfikacji gmin zwyciężył Rozdrażew, zdobywając Puchar Starosty Krotoszyńskiego. Na drugim miejscu znalazł się Krotoszyn, za co otrzymał Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Trzeci był Kobylin, nagrodzony Pucharem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

(NOVUS)

FOT. Szymon Sikora

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Serafiniak
Leaderschool
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...