Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Powiatowe gotowanie z Karolem Okrasą

2018-09-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Powiatowe gotowanie z Karolem...
Powiatowe gotowanie z Karolem Okrasą

W niedzielę na krotoszyńskim rynku odbyła się kolejna edycja imprezy „Powiat od kuchni”. Jak co roku gościem specjalnym był znany wszystkim kucharz, Karol Okrasa. Z kolei muzyczną gwiazdą imprezy był zespół Szafa Gra. Panie z kół gospodyń wiejskich z całego powiatu przygotowały szereg wyśmienitych potraw, których skosztować mógł każdy.

 

Najpierw na scenie zaprezentował się lokalny zespół Loktalk. Potem przyszedł czas na zawody kulinarne, w których udział wzięli samorządowcy z gminy i powiatu – burmistrz Franciszek Marszałek, wiceburmistrz Joanna Król-Trąbka, starosta Stanisław Szczotka i wicestarosta Paweł Radojewski. Zespoły rywalizowały w trzech konkurencjach – tzw. laniu wody przez słomkę, robieniu kiełbasy wyborczej i biciu piany z jajek. Gmina Krotoszyn pokonała powiat 3:0.

Kolejnym punktem programu był występ grupy cyrkowej Mix Ferajna z Borzęciczek. A potem przyszedł czas na uroczyste wręczenie Karolowi Okrasie tytułu „Zasłużony dla Krotoszyna”. Ponadto starostwa i wicestarosta uhonorowali słynnego kucharza Srebrną Odznaką Powiatu Krotoszyńskiego.

Publiczność znakomicie bawiła się na koncercie zespołu Szafa Gra, który wykonał wiele znanych piosenek, jak choćby „Jedzie pociąg z daleka”.

Konkurs kulinarny na najsmaczniejszą galantynę z kaczki wygrały panie z KGW Dzierżanów, wyprzedzając KGW Wielowieś i KGW Konarzew. Przysmaki oceniało jury pod przewodnictwem Karola Okrasy w składzie: Jerzy Ptak, Roman Olejnik, Joanna Król-Trąbka i Paweł Radojewski.

Zwieńczeniem imprezy był kulinarny pokaz Karola Okrasy. Każdy z mieszkańców mógł później skosztować potrawy przyrządzonej przez mistrza kuchni.

(NOVUS)

Gościniec
Archiwum
Neonówka
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla

Ankieta

Co Państwo myślą o proteście rolników i jego formie (blokowanie dróg)?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...