Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Pożar dachu kamienicy

2018-09-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Pożar dachu kamienicy
Pożar dachu kamienicy

Dzięki czujności przypadkowego przechodnia i szybkiej akcji strażaków uratowano jedną z kamienic na ulicy Kaliskiej w Krotoszynie. Do zdarzenia doszło w nocy 8 września.

 

Na miejsce wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym z OSP Benice i OSP Zduny. Palił się dach na budynku wielorodzinnym. Płomienie widoczne były z ulicy.

Po zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji strażacy, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, udali się dach budynku. Widoczne na zewnątrz płomienie stłumiono przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Z podnośnika hydraulicznego podano prąd piany sprężonej na tlącą się papę i odeskowanie dachu. By dotrzeć do ukrytych zarzewi ognia, przystąpiono do częściowej rozbiórki odeskowania. Usuwane elementy na bieżąco dogaszano.

Na koniec całą konstrukcję dachu sprawdzono kamerą termowizyjną. Zagrożeń nie stwierdzono. W trakcie akcji strażaków policjanci ewakuowali mieszkańców kamienicy, którzy następnie schronili się w sąsiednim budynku. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa mogli wrócić do mieszkań.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Gościniec
Neonówka
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla

Ankieta

Co Państwo myślą o proteście rolników i jego formie (blokowanie dróg)?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...