Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Pożar mieszkania w kamienicy

2019-06-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Pożar mieszkania w kamienicy
Pożar mieszkania w kamienicy

Dzień po tragicznym pożarze w Zdunach do kolejnego tego typu zdarzenia doszło w Krotoszynie. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na al. Powstańców Wielkopolskich. Na szczęście tym razem nikomu nic poważnego się nie stało.

 

Na akcję skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie. Z jednego z mieszkań na parterze budynku, przez rozbite okna wydobywał się gęsty dym. Sześciu lokatorów zamieszkujących tę część kamienicy zdążyło się ewakuować. Strażacy dowiedzieli się, że jedna osoba z mieszkania na poddaszu pozostała w środku.

Strażacy wprowadzili dwa prądy gaśnicze piany sprężonej do wnętrza palącego się lokalu i szybko ugasili pożar. Jednocześnie rota strażaków, wyposażona w sprzęt ochrony układu oddechowego i urządzenia pomiarowe, udała się do mieszkania na poddaszu, gdzie przebywała jedna osoba. Po oddymieniu klatki schodowej ratownicy ewakuowali kobietę, a do tego czasu udzielali jej wsparcia psychicznego i na bieżąco monitorowali mieszkanie.

Do kierującego działaniami ratowniczymi zgłosił się mężczyzna, który odniósł obrażenia ręki, podejmując jeszcze przed przybyciem straży pożarnej próbę ugaszenia ognia gaśnicą proszkową. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i powiadomili Zespół Ratownictwa Medycznego, który opatrzył poszkodowanego. Na koniec wszystkie mieszkania sprawdzono przyrządami pomiarowymi, zagrożeń nie stwierdzono.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla