Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Pożar na terenie zakładu produkcyjnego

2020-09-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Pożar na terenie zakładu...
Pożar na terenie zakładu produkcyjnego
Zuziak tekst

28 września na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Koźminie Wlkp. doszło do pożaru instalacji technologicznej, zlokalizowanej przy obiekcie produkcyjnym. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część zakładu.

 

Na akcję skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden z miejscowej OSP. Gdy strażacy dotarli na miejsce, paliło się urządzenie filtracyjne na terenie zakładu produkcyjnego. Pożar ograniczył się do powierzchni filtra, lecz dymy przedostały się także do hali, w której odbywał się proces produkcyjny.

Przed przybyciem strażaków pracownicy zakładu podjęli próbę gaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym, ale nie przyniosło do oczekiwanego rezultatu. Osób poszkodowanych nie było.

Strażacy, zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się urządzenie filtrujące, skutecznie tłumiąc pożar. Z podnośnika hydraulicznego dostali się na powierzchnię dachową hali w celu demontażu części opierzenia i schłodzenia miejsc o podwyższonej temperaturze. Obiekt został oddymiony i przewietrzony, a na koniec działań sprawdzony urządzeniami pomiarowymi. Akcja trwała niecałe dwie godziny.

(ANKA)

FOT. JRG Krotoszyn

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek