Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Pożar rozdzielni elektrycznej

2019-02-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Pożar rozdzielni elektrycznej
Pożar rozdzielni elektrycznej

W niedzielę, 3 lutego, mieszkańcy jednego z  budynków przy ul. Sienkiewicza w Krotoszynie, przeżyli chwile grozy. Pożar rozdzielni elektrycznej, do którego doszło na klatce schodowej, odciął drogę ewakuacji dziewięciu osobom. 

 

 

Na miejsce skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa z miejscowej OSP. Jak ustalono, paliła się rozdzielnia elektryczna, usytuowana w ciągu komunikacyjnym budynku wielorodzinnego. Płomienie i gęsty dym wydobywały się drzwiami na zewnątrz budynku. Mieszkańcy, którym pożar odciął drogę ewakuacji, znajdowali się na wyższej kondygnacji. Wcześniej obiekt opuściły cztery osoby.

Strażacy, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, weszli do budynku w celu zlokalizowania i ewakuacji mieszkańców. Druga rota podała jeden prąd piany sprężonej w natarciu z urządzenia ONE SEVEN, tłumiąc ogień.

Trzech mężczyzn ewakuowano z balkonu, wykorzystując do tego celu drabinę przenośną oraz sprzęt ratownictwa wysokościowego. Sześć innych osób oraz psa wyprowadzono natomiast klatką schodową. Wszystkich ewakuowanych zabezpieczono przed utratą ciepła w dostarczonym na miejsce namiocie kwatermistrzowskim z nagrzewnicą. Nikt nie uskarżał się na złe samopoczucie.

Wszystkie pomieszczenia przewietrzono i sprawdzono przy użyciu sprzętu pomiarowego, który nie wykrył zagrożenia. Z uwagi na spaloną rozdzielnię elektryczną pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli obiekt od zasilania.

Podczas prowadzonych czynności trzy spośród ewakuowanych osoby zgłosiły złe samopoczucie. Do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy, która polegała na zastosowaniu tlenoterapii i wsparciu psychicznym. Potem oddano ich pod opiekę ZRM.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner