Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Pożar w sortowni odpadów

2017-10-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Pożar w sortowni odpadów
Pożar w sortowni odpadów

19 października doszło do pożaru hali produkcyjno-magazynowej na terenie jednej z firm w miejscowości Rzemiechów (gmina Kobylin). Na szczęście osób poszkodowanych nie było.

 

Na miejsce wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z jednostek OSP w Zdunach, Baszkowie, Kobylinie, Smolicach, Zalesiu Wielkim i Kuklinowie. Paliło się w części hali produkcyjno- magazynowej, w której odbywał się proces mielenia i sortowania odpadów. Pożarem objęte były maszyny doprowadzania sortu odpadów oraz poddane wcześniejszej obróbce paliwo ekologiczne, przygotowane do wywozu.

– Pracownicy usiłowali ugasić pożar własnymi środkami, lecz duża ilość materiałów palnych wewnątrz sprzyjała szybkiemu rozwojowi pożaru – informuje kpt. Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. – W pozostałej części hali, stanowiącej odrębną strefę pożarową, znajdowały się pojemniki ze środkami chemicznymi oraz butle z gazami technicznymi. Dodatkowo w pobliżu budynku były betonowe silosy z posortowanymi odpadami.

Strażacy użyli łącznie pięć prądów gaśniczych. Nadpalone materiały zostały usunięte przez dwie ładowarki teleskopowe na utwardzony teren, należący do właściciela, po czym je dogaszono. Przy pomocy kamery termowizyjnej monitorowano miejsce pożaru, pozostałą część magazynu oraz miejsce dogaszania.

Akcja trwała około pięć godzin. Brało w niej udział 39 strażaków z dziewięciu zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
Merlin
M-partner

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...