Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Pożar w Świnkowie

2018-11-07
Pożar w Świnkowie

2 listopada po raz kolejny strażacy walczyli z pożarem zabudowań gospodarczych, tym razem w miejscowości Świnków (gmina Krotoszyn). Zagrożone były sąsiednie budynki.

 

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastępy OSP z Biadek, Roszek, Chwaliszewa, Orpiszewa i Świnkowa. Ogniem objęte były dach i poddasze budynku gospodarczego, a także rozmaite materiały zgromadzone na terenie posesji.

W pełni rozwinięty pożar zagrażał obiektom zlokalizowanym w pobliżu. Istniało ryzyko, że ogień przedostanie się na część mieszkalną, budynki inwentarskie, garaże czy budynek jednorodzinny na sąsiedniej posesji.

Strażacy realizowali działania gaśnicze w obronie zagrożonych obiektów oraz w natarciu na palący się budynek. Z informacji uzyskanych od sąsiadów wynikało, że w części mieszkalnej może przebywać lokator, więc przystąpiono do przeszukania wszystkich pomieszczeń. Nikogo nie odnaleziono.

Po stłumieniu ognia rozebrano nadpaloną drewnianą konstrukcję dachu, a zgromadzone na poddaszu materiały wyniesiono na zewnątrz i dogaszono wodą.

(NOVUS)

FOT. dh Łukasz Śliwiński – OSP Biadki

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Ideal Okna
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla