Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Poznaliśmy laureata PLEBISCYTU!

2017-11-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Poznaliśmy laureata PLEBISCYTU!
Poznaliśmy laureata PLEBISCYTU!

W niedzielę o północy poznaliśmy laureata naszego Plebiscytu na Ulubionego Proboszcza Powiatu Krotoszyńskiego w 2017 roku. Była to już szósta edycja zabawy, która cieszy się wielką popularnością wśród naszych Czytelników. Zwycięzcą został…

 

Na naszej liście znalazło się 27 proboszczów z terenu powiatu krotoszyńskiego. Przez długi czas na dwóch czołowych pozycjach byli ks. kan. Ryszard Muszyński z Parafii Oczyszczenia NMP w Starymgrodzie i ks. Włodzimierz Dubis z Parafii św. Izydora Oracza w Biadkach. To między nimi przez wiele dni trwała zacięta walka.

Ale dwa dni przed końcem głosowania do rywalizacji o zwycięstwo włączył się niespodziewanie ks. kan. Robert Dadacz z Parafii NMP Królowej Korony Polskiej w Nowej Wsi, który finiszował na drugim miejscu, tym samym rozdzielając dwójkę prowadzących do tej pory księży.

Ostatecznie więc pozycję lidera utrzymał ks. kan. Ryszard Muszyński i to on został zwycięzcą szóstej edycji plebiscytu, uzyskując 28,7% głosów. Drugą lokatę zajął ks. kan. Robert Dadacz – 24,3%, a trzeci był ks. Włodzimierz Dubis – 17,1%.

Na kolejnych miejscach uplasowali się ks. kan. Janusz Giera z Parafii św. Stanisława Bpa w Kobylinie, ks. Łukasz Żurawski z Parafii Świętej Trójcy w Lutogniewie, ks. Maciej Krulak z Parafii św. Marcina Bpa w Borzęciczkach, ks. Kazimierz Wawrzyniak z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wyganowie, ks. kan. Zygmunt Lewandowski z Parafii św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp., ks. Adam Gmerek z Parafii św. Mikołaja Bpa w Benicach i ojciec Ksawery Majewski OFM z Parafii Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie.

Serdecznie gratulujemy w szczególności laureatowi, a także wszystkim proboszczom, na których oddawano głosy. Z kolei Czytelnikom dziękujemy za udział w naszej zabawie.

(ANKA)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...