Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Praca zdalna w administracji publicznej

2022-01-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Aktualności Milicz
  4. /
  5. Praca zdalna w administracji...
Praca zdalna w administracji publicznej
REMONTY KACZMAREK

W środę odbył się briefing ministra zdrowia na temat piątej fali koronawirusa. W związku z dużym – jak wynika z oficjalnych statystyk – wzrostem zakażeń Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu pracy zdalnej w administracji publicznej.

 

Jak zaznaczył szef resortu zdrowia, statystyki dotyczące COVID-19 są bardzo poważne. – Nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała. Z taką dynamiką nie mieliśmy do tej pory do czynienia – stwierdził A. Niedzielski. – Obecny wynik to już ponad 30 tysięcy zakażeń na dobę. Jeżeli trendy by się utrzymały, to w przyszłym tygodniu będziemy mieli już powyżej 50 tysięcy zakażeń. To sytuacja stwarzająca ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej – dodał.

W związku z powyższym rząd wprowadził pracę zdalną w administracji publicznej. – W najbliższych dniach zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które taki obowiązek nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli w tradycyjnym modelu pracy – oświadczył w środę minister zdrowia, apelując przy tym do wszystkich pracodawców o to, by zdalna praca stała się w miarę możliwości standardem.

A. Niedzielski przypomniał również o przestrzeganiu zasady DDM, czyli o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczki. Jak dodał, raczej nie przewiduje się wprowadzenia lockdownu.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You