Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Pracowity okres zimowy

2019-02-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Pracowity okres zimowy
Pracowity okres zimowy
W tekście Pawlicki

Początek roku kalendarzowego to dla wszystkich miłośników piłki nożnej czas rozgrywek halowych. Nie inaczej jest w Akademii Piłkarskiej Reissa. Młodzi adepci futbolu z tego klubu w tym czasie rozgrywają sparingi oraz biorą udział w turniejach halowych.

 

Na początku roku odbył się Towarzyski Turniej Akademii Piłkarskiej Reissa. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kobylinie zagrały lokalizacja Pogorzela oraz miejscowa filia APR. Czterdzieści dzieci trenujących w grupach B1 oraz B2 miało okazję niedzielne popołudnie spędzić na sportowo.

– Wszystkim przyświecał jeden cel, a mianowicie wspólna zabawa – podkreśla Mateusz Mruk, koordynator lokalizacji Kobylin. – Owocem tego był pokaz wysokich umiejętności i zachwycająca gra zespołowa, a wszystko to w rytmie wzorowego dopingu, prowadzonego przez rodziców. Warto podkreślić, że zespoły rywalizowały pięciu na pięciu, wykorzystując całą salę. Nie przeszkadzało to w prowadzeniu intensywnych pojedynków od pierwszej do ostatniej minuty turnieju. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał skromny upominek.

Nie próżnują też trenerzy APR. Na początku lutego w hali sportowej przy LO w Gostyniu odbyły się V Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej. Szkoleniowcy Akademii w swojej grupie z dziesięcioma punktami uplasowali się na pierwszym miejscu, pokonując 21. Bazę Lotnictwa (3:1), ZZ Kadra Bielszowice (2:0), DH Trans Śmigiel (4:1) oraz remisując z ekipą Kocina i Przyjaciele (3:3). W fazie pucharowej pewnie ograli Fast-Service (4:0) i dopiero w ćwierćfinale turnieju musieli uznać wyższość rywala, z którym wcześniej, w grupie, wygrali – ZZ Kadra (1:2).

Od początku lutego w APR trwa akcja polecająca, w której może wziąć udział każdy zawodnik klubu. By odebrać granatową koszulkę z oficjalnego, drugiego zestawu meczowego Akademii, wystarczą trzy kroki. Trzeba przyprowadzić na zajęcia nową osobę. Następnie, jeżeli ona zdecyduje się dołączyć do klubu, otrzyma w prezencie koszulkę, a dziecko już trenujące w APR za polecenie szkółki również odbierze swój nowy trykot.

(GRZELO)

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
W starym stylu