Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Pracownia mammograficzna przeniesiona

2017-11-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Pracownia mammograficzna przeniesiona
Pracownia mammograficzna przeniesiona

3 listopada miało miejsce oficjalne otwarcie pracowni mammograficznej, która została przeniesiona z ul. Floriańskiej na ul. Bolewskiego. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ok. 60 tys. zł.

 

Pracownia działa już od ośmiu lat. W tym okresie wykonano 58 826 badań mammograficznych. Wykryto 107 chorób nowotworowych, z czego najwięcej w 2013 roku, bo aż 24, a najmniej w 2014 – osiem. W pierwszych latach wykrywanych było wiele zmian nowotworowych dużych, czyli powyżej 2 cm wielkości. Obecnie, dzięki systematycznie prowadzonym badaniom mammograficznym kobiet w wieku 50-69 lat, najczęściej ujawniane są zmiany poniżej 1 cm.

– Mamy tutaj nowoczesną, dobrze przygotowaną przez doświadczoną kadrę, pracownię mammograficzną – mówił Krzysztof Kurowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. – Było to niełatwe do zrealizowania przedsięwzięcie, ze względu na koszty i problemy, jakie mieliśmy. Myślę, że dzięki wykryciu w badaniach chorób wiele z tych osób znalazło pomoc. Mamy nadzieję, że pracownia nadal będzie świetnie służyła potrzebującym, z pozytywnymi efektami. Oby jak najwięcej sukcesów w walce z chorobami onkologicznymi.

Głos zabrał również starosta Stanisław Szczotka. – W budynku przy ul. Floriańskiej trwa obecnie adaptacja pomieszczeń dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W latach 2018-2019 czeka nas najważniejsza część, czyli budowa skrzydła szpitala na ul. Mickiewicza i przenosiny z ul. Bolewskiego na ul. Mickiewicza – powiedział starosta.

(NOVUS)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...