Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Projekt muzeum Szurkowskiego nabiera kształtów

2022-11-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Projekt muzeum Szurkowskiego nabiera...
Projekt muzeum Szurkowskiego nabiera kształtów
TRANS-MED

19 listopada w podpoznańskim Baranowie odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano projekt Muzeum Ryszarda Szurkowskiego. Spotkanie zorganizował i poprowadził Krzysztof Kozanecki z Lions Clubu Poznań 1990.

 

Wydarzenie zgromadziło wielu kolarzy, dziennikarzy i przyjaciół Ryszarda Szurkowskiego. Obecni byli również żona wybitnego kolarza – Iwona Arkuszewska-Szurkowska, jego przyjaciel – Andrzej Wojtyczka, a także Beata Iwanicka – organizatorka Rajdów Śladami Ryszarda Szurkowskiego. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli gminy Krośnice – Andrzeja Białego – wójta gminy, Liliany Firek – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krośnicka Przystań Park Wodny”, Krystiana Okonia – dyrektora Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowego w Krośnicach.

Ideę powstania muzeum przybliżyli gościom Krzysztof Kozanecki i Dominik Rukat. Obiekt ma zostać wybudowany w przyszłym roku w Krośnicach, niedaleko miejscowości Przewodów, w której urodził się Ryszard Szurkowski. Będzie miał charakter opowieści o historii jego życia, pasji do kolarstwa i o osiągnięciach sportowych. W jego centrum znajdzie się instalacja nawiązująca do formy rowerowego koła. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z wieloma unikatowymi eksponatami, związanymi z Szurkowskim. Nad muzeum od dłuższego czasu pracuje sztab wielu wybitnych osób, które w najdrobniejszych szczegółach przygotowują ten projekt, by był on na najwyższym poziomie. Całość koordynuje Krzysztof Kozanecki.

– Dla gminy Krośnice jest to ogromne wyróżnienie, niepowtarzalna szansa na promocję, ale też i wielka odpowiedzialność. Dziękuję panu Krzysztofowi za daną nam szansę i zaufanie. Ufam, że w nadchodzącym roku spotkamy się w Krośnicach na otwarciu Muzeum Ryszarda Szurkowskiego – zakomunikował wójt Andrzej Biały na portalu społecznościowym.

(FENIX)

 

FOT. Andrzej Biały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 13 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL