Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY2

Promocja naszego regionu za granicą

2023-05-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Promocja naszego regionu za...
Promocja naszego regionu za granicą
Chatka

W ramach programu Erasmus+ Małgorzata Posacka – dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim – oraz nauczycielki Sonia Rybka i Elwira Patkowska udały się niedawno na Cypr. Tygodniowy pobyt był okazją wymiany doświadczeń w obszarze edukacji.

 

Grupa wyruszyła z Wrocławia do Pafos, a stamtąd do stolicy wyspy, Nikozji. Polacy udali się z wizytą do szkoły Dimotiko Scholeio Pernera, gdzie w auli uroczyście zostali powitani przez dyrekcję, koordynatorkę, nauczycieli i uczniów. Polska kadra pedagogiczna wzięła udział w obserwacji lekcji matematyki, muzyki i języka angielskiego oraz zapoznała się z przyjazną przestrzenią szkolną i okołoszkolną. Miała też okazję zwiedzić stare miasto, zabytki Larnaki, dzielnicę turecką i średniowieczny zamek.

Podczas pobytu w cypryjskiej szkole nauczycielki z Wziąchowa Wielkiego pokazały prezentację o Polsce, w szczególności obrazującą walory Doliny Baryczy oraz Szkoły Podstawowej im. W. Rutkiewicz. Cypryjscy uczniowie i nauczyciele byli pod dużym wrażeniem, a największy zachwyt wzbudziły Stawy Milickie. Była też okazja do wymiany doświadczeń oraz odpowiedzi na pytania dotyczące systemu edukacji w naszym kraju. Spontanicznie zorganizowano też quiz wiedzy o Polsce, za co uczniowie dostali symboliczne upominki.

OPRAC. (FENIX)

 

FOT. Gmina Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − siedem =

YouTube

MediaSort 2
MediaSort
Archiwum
Twoja Edukacja
VADEMECUM
ZAKOCHANY W DREWNIE
KOK
AMBASADOR WSI
IGLOO PIASNY
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
EDI
Jarmużek
BHP RABENDA
MATYLA
Zajączek
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
VADEMECUM2
MAYOR INK
BGP