Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Protokół SSL jest naszym prywatnym ochroniarzem

2019-09-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Protokół SSL jest naszym...
Protokół SSL jest naszym prywatnym ochroniarzem
W tekście Pawlicki

Bezpieczeństwo to podstawa. Także w sieci. Codziennie w internecie dzielimy się bardzo poufnymi informacjami, które są niezwykle atrakcyjnym kąskiem dla e-przestępców. O ich prawidłowe przechowywanie powinni zadbać właściciele portali internetowych.

 

 

Podpowiadamy, w jaki sposób działa certyfikat SSL oraz jaki ma wpływ na pozycjonowanie witryn w wyszukiwarce Google.

 

Udostępniane przez nas informacje pozostają we właściwych rękach

Protokół SSL, czyli Secure Socket Layer, dba o bezpieczeństwo informacji przekazywanych przez użytkowników podczas przeglądania różnych stron internetowych. Słabo zabezpieczony portal lub e-sklep jest dla przestępców niczym otwarta księga, z której bardzo łatwo odczytać wszelkie poufne dane udostępniane przez internautów. Chronione są nie tylko loginy i hasła wybierane podczas rejestracji, ale także metryki uzupełniane w formularzach. SSL gwarantuje, że nasze nazwisko, PESEL czy identyfikatory dowodów osobistych nie dostaną się w niepowołane ręce. Zabezpieczone są także nasze karty płatnicze, którymi realizujemy zakupy w większości sklepów.

 

Certyfikat SSL a SEO. Czy bezpieczeństwo wpływa na pozycjonowanie?

Aktywowanie wtyczki z protokołem SSL na stronie internetowej to nie tylko gwarancja najlepszego zabezpieczenia przepływu danych, ale także bardzo istotny element tego, jak finalnie portal zostanie odebrany przez internautę oraz na jakiej pozycji znajdzie się w rankingu indeksowania Google. Tak, ochrona poufnych informacji przekłada się na pozycjonowanie strony internetowej. Największa na świecie wyszukiwarka w ostatnich latach bardzo mocno stawia na bezpieczeństwo reklamowanych witryn. Wiedzą o tym m.in. firmy zajmujące się SEO, takie jak Agencja IN. Instalacja certyfikatu HTTPS to dla nich podstawa. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale też na fakt, iż właściciele firm posiadający wspominany certyfikat są faworyzowani podczas tworzenia list SERP.

Warto wspomnieć także o blokowaniu stron bez certyfikatu SSL. Czołowe przeglądarki internetowe od dłuższego czasu informują o ograniczeniu widoczności portali, które nie zostały odpowiednio zabezpieczone przed atakami hakerów. Bardzo istotnym scenariuszem jest całkowite zniknięcie takich witryn z wyników zarówno organicznego, jak i płatnego wyszukiwania Google. Brak protokołu HTTPS skutecznie uniemożliwia podjęcia owocnej współpracy ze specjalistami, dla których pozycjonowanie strony internetowej to chleb powszedni.

 

Skąd wziąć oraz ile kosztuje certyfikat SSL? Odpowiadamy na najważniejsze pytania

W zdecydowanej większości przypadków certyfikat SSL dostarczany jest nam przez właściciela hostingu naszej strony. Tego typu rozwiązania możemy podzielić na darmowe i dodatkowo płatne. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego stojąc przed wyborem pakietu HTTPS musimy dokładnie przeanalizować przedstawione nam oferty. Renomowane firmy hostingowe posiadają protokoły SSL, za których aktywację i poprawne działanie zapłacimy od dwóch do ośmiu złotych miesięcznie. W takim wypadku otrzymamy również szczegółową instrukcję instalacji na serwerze.

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Vademecum poprawne
Zuziak
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
W starym stylu