Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Przebadaj się z Muszkieterami

2017-12-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Przebadaj się z Muszkieterami
Przebadaj się z Muszkieterami

14 grudnia (czwartek) mieszkanki Krotoszyna będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach jubileuszowej edycji prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz dziesiąty organizują mobilny program profilaktyki raka piersi.

 

Krotoszynianki będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w czwartek, 14 grudnia, w specjalnym mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Raszkowskiej. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17.

Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Właśnie w tej grupie wiekowej obserwowana jest największa zachorowalność na raka piersi. Panie w pozostałych grupach wiekowych będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości 80 zł.

– Od dziesięciu lat staramy się uświadamiać Polki, jak ważna jest profilaktyka raka piersi, która pozwala na wczesne wykrycie choroby i daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki Krotoszyna do przybycia do Intermarché i przebadania się. Ponadto z okazji dziesiątej edycji akcji przygotowaliśmy liczne konkursy, do udziału w których zapraszamy nie tylko panie, ale wszystkich tych, dla których zdrowie ich mam, sióstr czy partnerek jest najważniejsze – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

W 2017 roku odbywa się jubileuszowa, dziesiąta edycja akcji „Muszkieterowie dla Polek”, która została zainaugurowana w Dzień Kobiet i potrwa aż do grudnia. Oprócz badań, aby uświetnić tegoroczną edycję, Grupa Muszkieterów przygotowała dodatkowe atrakcje. Przy organizacji kampanii Grupa Muszkieterów ponownie korzysta z fachowej pomocy Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

– Niestety, wciąż wiele Polek nie korzysta z możliwości wykonania bezpłatnych badań. Często powodem tego jest obawa przed diagnozą i ewentualnymi konsekwencjami choroby. Akcje takie jak „Muszkieterowie dla Polek” są dla kobiet znakomitą okazją, by pokonać ten lęk i zrozumieć, że im później dowiedzą się o chorobie, tym mniejsze będą miały szanse na wyleczenie – oznajmia Jadwiga Skiruk z ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

Według danych Ministerstwa Zdrowia rak piersi stanowi około 20 proc. wszystkich nowotworów występujących u kobiet, co oznacza, że co 14. Polka choruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Od 2008 r. w ramach kampanii Grupy Muszkieterów przebadało się ponad 45 tysięcy Polek.

OPRAC. (ANKA)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...