Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Przebadaj się z Muszkieterami

2017-12-07
[flexy_breadcrumb]
Przebadaj się z Muszkieterami

14 grudnia (czwartek) mieszkanki Krotoszyna będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach jubileuszowej edycji prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz dziesiąty organizują mobilny program profilaktyki raka piersi.

 

Krotoszynianki będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w czwartek, 14 grudnia, w specjalnym mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Raszkowskiej. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17.

Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Właśnie w tej grupie wiekowej obserwowana jest największa zachorowalność na raka piersi. Panie w pozostałych grupach wiekowych będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości 80 zł.

– Od dziesięciu lat staramy się uświadamiać Polki, jak ważna jest profilaktyka raka piersi, która pozwala na wczesne wykrycie choroby i daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki Krotoszyna do przybycia do Intermarché i przebadania się. Ponadto z okazji dziesiątej edycji akcji przygotowaliśmy liczne konkursy, do udziału w których zapraszamy nie tylko panie, ale wszystkich tych, dla których zdrowie ich mam, sióstr czy partnerek jest najważniejsze – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

W 2017 roku odbywa się jubileuszowa, dziesiąta edycja akcji „Muszkieterowie dla Polek”, która została zainaugurowana w Dzień Kobiet i potrwa aż do grudnia. Oprócz badań, aby uświetnić tegoroczną edycję, Grupa Muszkieterów przygotowała dodatkowe atrakcje. Przy organizacji kampanii Grupa Muszkieterów ponownie korzysta z fachowej pomocy Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

– Niestety, wciąż wiele Polek nie korzysta z możliwości wykonania bezpłatnych badań. Często powodem tego jest obawa przed diagnozą i ewentualnymi konsekwencjami choroby. Akcje takie jak „Muszkieterowie dla Polek” są dla kobiet znakomitą okazją, by pokonać ten lęk i zrozumieć, że im później dowiedzą się o chorobie, tym mniejsze będą miały szanse na wyleczenie – oznajmia Jadwiga Skiruk z ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

Według danych Ministerstwa Zdrowia rak piersi stanowi około 20 proc. wszystkich nowotworów występujących u kobiet, co oznacza, że co 14. Polka choruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Od 2008 r. w ramach kampanii Grupy Muszkieterów przebadało się ponad 45 tysięcy Polek.

OPRAC. (ANKA)

Archiwum
Impuls
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Aparatus
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...