Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Przedstawiciele osiedli rozmawiali z senator Matecką

2022-09-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Przedstawiciele osiedli rozmawiali z...
Przedstawiciele osiedli rozmawiali z senator Matecką
MARGO FINANSE

13 września przedstawiciele Międzyosiedlowego Zespołu Interwencyjnego, działającego w imieniu mieszkańców osiedli nr 1, 3 i 5 w Krotoszynie, spotkali się z senator Ewą Matecką. Rozmowy dotyczyły oczywiście kompleksu inwestycji, który znajduje się pomiędzy wspomnianymi osiedlami.

 

Międzyosiedlowy Zespół Interwencyjny od lat nie ustaje w swoich działaniach. Występuje w imieniu mieszkańców trzech krotoszyńskich osiedli, pomiędzy którymi zlokalizowano kompleks inwestycji, który – jak podkreślają – ma negatywny wpływ na ich codzienne życie. Od jakiegoś czasu MZI korzysta z pomocy senator Ewy Mateckiej. 13 września parlamentarzystka spotkała się z przedstawicielami MZI.

– Przedmiotem spotkania było m.in. zapoznanie pani senator ze stanem faktycznym i prawnym stacji paliw, w związku ze stanowiskiem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, przedstawionym w piśmie z 20 czerwca 2022 r., uzasadniającym konieczność przeprowadzenia egzekucji administracyjnej przez burmistrza Krotoszyna, zamykającej niedopuszczalną prawem, nocną działalność stacji paliw. Z pisma wynika jednoznacznie, iż stacja paliw nie ma i nigdy nie miała przyzwolenia na prowadzenie nocnej działalności, a także że stację wybudowano niezgodnie z wydaną dla tej inwestycji decyzją o uwarunkowaniach środowiskowych. Burmistrz Krotoszyna z przyczyn niezrozumiałych akceptuje samowolę budowlaną, jaką jest stacja paliw, nękając tym samym od 2015 roku mieszkańców osiedli nr 1, 3 i 5 nocnym hałasem, naruszając ich godność osobistą, pozbawiając mieszkańców godziwych warunków wypoczynku i snu. Argumentacja burmistrza dla przyzwolenia nielegalnej działalności jest fałszywa, w ocenie mieszkańców jest kłamstwem, co potwierdza GIOŚ w 2021 roku oraz Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska 20 czerwca 2022 roku – tłumaczą przedstawiciele Międzyosiedlowego Zespołu Interwencyjnego.

Po zapoznaniu się z nowymi faktami w tej sprawie, przestawionymi przez MZI, senator Ewa Matecka zobowiązała się do skierowania pytań do ministra infrastruktury w ramach oświadczenia senatorskiego, co planuje uczynić podczas najbliższego posiedzenia senatu. Treść wystąpienia będzie dostępna na oficjalnej stronie senatu.

(LENA)

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A