Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Przedszkolaki na dohyo

2018-12-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Przedszkolaki na dohyo
Przedszkolaki na dohyo

1 grudnia w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Olimpijskiej odbyły się Otwarte Krotoszyńskie Igrzyska Przedszkolaków. Zawody pod hasłem „Sumo z Mikołajem” wygrała reprezentacja Przedszkola Samorządowego w Miliczu.

 

Do zmagań przystąpiło ponad 120 dzieci. Chłopcy rywalizowali w 16 kategoriach wagowych, a dziewczynki w dziesięciu. W klasyfikacji drużynowej triumfowała ekipa z Przedszkola Samorządowego w Miliczu, która otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł, ufundowaną przez firmę Daf-Mal. Drugie miejsce zajął zespół z Przedszkola nr 1 Miś Uszatek w Krotoszynie. Ta placówka dostała 1000 zł, a fundatorem była firma Ferrum. Na trzecim stopniu podium stanęły maluchy z Przedszkola nr 3 Bajka w Krotoszynie – nagroda w postaci 500 zł od firmy EnergySped.

Poza rywalizacją sportową organizatorzy przygotowali dla dzieci szereg atrakcji, jak choćby dmuchane zamki, zabawy z animatorami czy spotkanie ze świętym Mikołajem. Odbyły się też dwa mecze towarzyskie. Drużyna TA Rozum pokonała 5:2 UKS Samson Kobylin, a reprezentacja Azerbejdżanu wygrała 4:0 z polską kadrą.

– Była to już trzecia impreza z cyklu ogólnopolskich eventów, organizowanych dla dzieci przez Towarzystwo Atletyczne Rozum – powiedział Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo. – W pierwszej – pod hasłem „Sumo z Bocianem” – udział wzięło ponad 120 dzieci z Podkarpacia, Wielkopolski i Dolnego Śląska. W kolejnej – Dzień Dziecka z Sumo – uczestniczyła podobna liczba małych zawodników – z województw mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Tyle samo dzieci – z województw lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego – przybyło na „Sumo z Mikołajem”. Imprezy te otrzymały wsparcie finansowe z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach ministerialnego programu Sport Wszystkich Dzieci, a także z samorządów gminy Krotoszyn i powiatu oraz od lokalnych partnerów z sektora prywatnego – podsumował działacz.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla