2. /
  4. /
  5. Przełamanie koźmińskich Orłów
Waldemar Wronecki

Po serii pięciu przegranych meczów Biały Orzeł Koźmin Wlkp. wreszcie odniósł zwycięstwo. Z kolei pojedynek Astry Krotoszyn z KKS-em 1925 II Kalisz zakończył się podziałem punktów.

W XIV kolejce V ligi rywalem koźmińskich Orłów był Piast Poniec, który przed tym meczem wyprzedzał w tabeli nasz zespół o dwa punkty. Koźminianie przełamali się i po serii pięciu porażek wywalczyli komplet punktów, pokonując Piasta 2:1.

Krotoszyńska Astra podejmowała KKS 1925 II Kalisz. W pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Damiana Spaleniaka, który zmusił kaliskiego bramkarza do kapitulacji. W 69. minucie do remisu doprowadził Kacper Jabłoński. Wynik już nie uległ zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Astrę czeka niezwykle trudna konfrontacja w Ostrowie Wlkp. z liderem ligi, miejscową Ostrovią. Z kolei ekipa Białego Orła uda się do Śremu, gdzie zmierzy się z Wartą.