Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Przemierzyli połowę świata

2017-11-27
[flexy_breadcrumb]
Przemierzyli połowę świata

19 listopada w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie odbyło się spotkanie z parą podróżników – Joanną i Adamem Dzielickimi. Licznie zgromadzona widownia wysłuchała opowieści o niesamowitej, 3-letniej podróży po świecie.

 

Niezwykła przygoda Dzielickich rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku. Podczas swojej podróży korzystali z różnych środków transportu – autostopu, pociągu, samolotu, jachtu. Zwiedzili 31 krajów, m.in Rosję, Kazachstan, Kirgistan, Chiny, Wietnam, Tajlandię, Filipiny, Indonezję, Australię, Nową Zelandię, Indie, Pakistan, Iran.

W trakcie podróży najbardziej fascynowało ich poznawanie obcych kultur, miejscowych zwyczajów oraz kuchni. Jak podkreślili, wielokroć spotykali się z ogromną otwartością i życzliwością ze strony ludzi w egzotycznych krajach, które przemierzali.

Dzieliccy opowiedzieli o tzw. couchsurfingu – systemie używanym przez autostopowiczów na całym świecie, dzięki któremu można znaleźć oferty darmowego noclegu i wymiany kulturowej. Podróżnicy przyznali, że wiele czasu poświęcili na przygotowanie się do tej wyprawy. Konieczne było przecież zdobycie wiedzy na temat poszczególnych państw oraz niezbędnego ekwipunku, by być przygotowanym na różnorodne warunki atmosferyczne.

Ich pasja podróżowania pojawiła się już na początku ich znajomości w 2009 roku. W pierwszą wspólną podróż autostopem za granicę udali się w lipcu 2010 roku.

Adam Dzielicki pochodzi z Krotoszyna, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego i Akademii Wychowania Fizycznego. Żona Joanna pochodzi z Mazur i ukończyła filologię polską.

(NOVUS)

Archiwum
Impuls
Fachstol baner
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...