Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Pucharowe zmagania na dohyo

2019-12-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Pucharowe zmagania na dohyo
Pucharowe zmagania na dohyo
Pałac w Orli tekst

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. Zawodnicy z naszego powiatu wywalczyli aż 40 medali.

 

Zawody w naszym mieście zgromadziły ponad 150 sumoków, reprezentujących kluby z całego kraju.

20-osobowa ekipa UKS Samson Kobylin zdobyła 28 medali – trzy złote, dziewięć srebrnych i 16 brązowych. Dzięki temu kobylinianie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. W rywalizacji seniorów najlepszy w kategorii wagowej 92 kg okazał się Patryk Swora. Ponadto złoto zdobyli juniorzy – Mateusz Pieszak (60 kg) oraz Piotr Sikora (80 kg).

Na drugim stopniu podium w gronie juniorek stanęły Wiktoria Przewoźna (55 kg), Oliwia Kuś (60 kg), Nikola Śliwowska (65 kg) i Agata Jarka (70 kg), a Marta Wielebińska była druga w kat. open seniorek. Kobylińscy juniorzy zdobyli cztery srebrne krążki – dwa Dawid Lesk (55 kg i 60 kg) i po jednym Paweł Sikora (70 kg) oraz Michał Grzempowski (100 kg).

Po brązowe medale sięgnęli seniorzy – Piotr Sikora (77 kg), Kacper Biedermann (85 kg) i Patryk Swora (85 kg), juniorzy – Michał Grzempowski (90 kg) i Mikołaj Kandzierski (100 kg), seniorki – Julia Jankowiak (60 kg) i Kinga Sroczan (73 kg i 80 kg) oraz juniorki – Wiktoria Przewoźna (60 kg), Wirginia Roszek (50 kg i 55 kg), Oliwia Kuś (55 kg), Agata Jarka (70 kg), Weronika Serafiniak (+75 kg i open) oraz Roksana Konieczna (65 kg).

Dorobek reprezentantów Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn to 12 medali. Dwa krążki zdobyła Aleksandra Rozum – złoto w open i srebro w kat. 65 kg seniorek. Po dwa razy na podium stawały także juniorki Lena Andrzejak i Zuzanna Krystek. Pierwsza z nich była najlepsza w kat. 65 i 70 kg, a Z. Krystek była dwukrotnie druga – w kat. +75 kg i w open.

Dublet zanotował również Mateusz Konieczny, który wśród seniorów triumfował w kat. 77 kg i był drugi w kat. 85 kg. Z kolei Kacper Mikołajczyk zgarnął srebro w open. Trzy razy na podium stawali też juniorzy – Kacper Wiatrak był trzeci w kat. 70 kg, a Mikołaj Mrowiński uplasował się na drugiej lokacie w kat. 80 kg i na trzeciej w kat. 90 kg.

(LENA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek