Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Radni wybrali ławników

2019-10-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Radni wybrali ławników
Radni wybrali ławników

Podczas październikowej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie przeprowadzono wybory ławników do Sądu Rejonowego w Krotoszynie oraz do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim – Sądu Pracy na lata 2020-2023.

 

 

Ławnicy to osoby, które w sposób niezawodowy pełnią funkcję sędziów społecznych. Wchodzą w skład sądu zarówno w sprawach karnych, jak i cywilnych. Należy podkreślić, że ławnik, podobnie jak sędzia, jest niezależny i podlega jedynie Konstytucji oraz odpowiednim ustawom. Może nim zostać osoba, która ma pełnię praw cywilnych i obywatelskich, przy jednoczesnym posiadaniu obywatelstwa polskiego. Ponadto musi mieć ukończone 30 lat.

Według przepisów głosowanie musiało się odbyć w trybie tajnym, więc powołano komisję skrutacyjną w składzie: Grzegorz Majchrzak (przewodniczący), Darian Paszek i Arkadiusz Stelmaszyk. Na ławników do Sądu Rejonowego w Krotoszynie zgłoszono Adama Borkiewicza, Jarosława Kuleszę i Bogdana Miśkiewicza, a do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. – Sądu Pracy – Mariolę Mądroszkiewicz. Radni jednogłośnie poparli wszystkie kandydatury.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner