Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Radni z wizytą w MAHLE

2018-03-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Radni z wizytą w...
Radni z wizytą w MAHLE

2 marca krotoszyńscy radni, z przewodniczącą Zofią Jamką na czele, oraz wiceburmistrz Joanną Król-Trąbką gościli w firmie MAHLE Polska, największym zakładzie w naszym powiecie.

Pierwszą część spotkania wypełniła prezentacja firmy. Koncern MAHLE, którego częścią jest krotoszyńska firma, należy do trzydziestu największych dostawców części silnikowych na świecie. Posiada ponad 170 zakładów produkcyjnych oraz 16 centrów rozwojowych na pięciu kontynentach, zatrudnia około 75 tys. pracowników, z czego blisko 3500 w Krotoszynie. Obecność MAHLE w naszym mieście datuje się od roku 1999.

Odbiorcami produktów koncernu są wszystkie najważniejsze światowe marki motoryzacyjne. Właścicielem jest Fundacja MAHLE z siedzibą w Stuttgarcie, wspierająca swymi środkami rozmaite przedsięwzięcia, ważne ze społecznego punktu widzenia, także w Krotoszynie, jak choćby zakup tomografu komputerowego dla szpitala.

Goście mogli bliżej poznać najważniejsze sprawy związane z codziennym funkcjonowaniem krotoszyńskiego przedsiębiorstwa. Aby ułatwić pracownikom dojazd do zakładu, uruchomiono specjalne linie autobusowe z Jarocina, Odolanowa, Milicza, a wkrótce także z Rawicza. W rezultacie bardziej ekonomiczne stało się gospodarowanie miejscami parkingowymi. Do jego lepszego wykorzystania przyczynia się trwająca właśnie akcja poprawnego parkowania.

Obecni na spotkaniu dyrektorzy zakładów, wchodzących w skład MAHLE Krotoszyn, dr Tadeusz Karolczak i Krzysztof Wnuk, przedstawili produkcję firmy, podkreślając korzyści płynące z jej obecności w Krotoszynie, zarówno dla pracowników, jak i innych mieszkańców gminy. W grudniu 2017 miało miejsce uroczyste otwarcie zakładu produkcji tłoków stalowych, a już wkrótce do użytku oddana zostanie hala o powierzchni 9000 m2, w której ruszy produkcja filtrów. Zatrudnienie w niej znajdzie kilkaset kobiet.

Krotoszyńska firma od lat znajduje się w ścisłej czołówce koncernu, a to za sprawą jakości jej wyrobów i tempa rozwoju. Wszystkie inwestycje dokonywane są niezwykle sprawnie, szybko i solidnie. W trakcie ich realizacji oraz w codziennym funkcjonowaniu MAHLE Krotoszyn współpracuje przede wszystkim z miejscowymi podmiotami gospodarczymi. Niektóre z nich mają na terenie firmy nawet swoich stałych przedstawicieli. Planowane inwestycje osiągną wartość wielu dziesiątek milionów euro.

Firma wyróżnia się także dbałością o środowisko naturalne. Ale uzyskane certyfikaty dotyczą nie tylko ochrony środowiska, lecz również bezpieczeństwa pracowników, zarządzania jakością i odzyskiwania energii.

Pracownicy firmy MAHLE Krotoszyn łączą pracę z intensywnymi szkoleniami w różnych dziedzinach, które są niezbędne do podnoszenia jakości wyrobów. Około 140 osób uczestniczy obecnie w kursach języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego, co wiąże się z zakresem działalności MAHLE. Dobrze układa się współpraca z położoną tuż obok pływalnią Wodnik. Firma przekazywała dla basenu sprzęt i wyposażenie, a dla swoich pracowników wykupuje karnety.

W drugiej części wizyty samorządowcy zwiedzali zakład. Radnym pokazano pracę w odlewni żeliwa i obróbkę tulei, dział obróbki zaworów i prowadnic, odlewnię tłoków aluminiowych i ich obróbkę, a także dział produkcji zaworów. Na koniec zobaczyli najnowszą halę, w której wytwarzane są tłoki stalowe.

(NOVUS)

FOT. Jacek Kępa

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
Merlin
M-partner

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...