Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Rafał Nowacki rozpoczął kampanię

2017-09-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Rafał Nowacki rozpoczął kampanię
Rafał Nowacki rozpoczął kampanię

30 sierpnia na rynku w Kobylinie odbyła się konferencja prasowa Rafała Nowackiego, kandydata na burmistrza w zbliżających się wyborach przedterminowych. W spotkaniu udział wzięli także senator Łukasz Mikołajczyk i Krzysztof Kubik, jego asystent oraz pełnomocnik wyborczy.

– Spotkaliśmy się, żeby ogłosić, iż popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Rafał Nowacki został oficjalnie zgłoszony do miejskiej komisji wyborczej w Kobylinie jako kandydat na burmistrza. Komitet wyborczy zebrał ponad 700 podpisów poparcia – oznajmił na początku konferencji Krzysztof Kubik.

Kampania Rafała Nowackiego będzie prowadzona pod hasłem „Burmistrz dla mieszkańców”. Kandydat przyznał, że najważniejszymi dla niego kwestiami są wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców, lepsza współpraca sołtysów z władzami gminy i polepszenie relacji z radnymi miejskimi. – Na ostatnim spotkaniu z radnymi stwierdziłem, że kilka osób, który zabierają głos, nie do końca wypowiada się na temat. Padły zarzuty, że gmina nie informuje ich o swoich działaniach – stwierdził R. Nowacki.

Pełniący obowiązki burmistrza Kobylina przyznał, że otrzymał zapewnienie od Krzysztofa Jelinowskiego, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, że ulica Baszkowska będzie poszerzona. – Droga będzie miała szerokość 6 metrów. Na poboczu trzeba wyciąć gałęzie i to nie zostało zrobione. Jeden z radnych pytał mnie, czy jako burmistrz byłem i zmierzyłem odległość drogi miarką… Odpowiedziałem, że od tego jest projektant, który ma stosowne uprawnienia. Uważam, że lepsza współpraca radnych, mieszkańców i sołtysów może dobrze zaowocować dla gminy – podkreślił R. Nowacki.

Dodał też, że włodarz miasta powinien być jak najbliżej mieszkańców, wsłuchiwać się w ich opinie, znać ich problemy i rozwiązywać je na miarę swoich możliwości. Od 5 września w Urzędzie Miejskim w Kobylinie ruszą darmowe porady prawne przy burmistrzu. Ponadto R. Nowacki chce postawić na rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej gminy np. poprzez budowę boisk wielofunkcyjnych w każdej miejscowości.

Senator Mikołajczyk udzielił R. Nowackiemu osobistego poparcia, wskazując, że Kobylin potrzebuje osoby uczciwej, pełnej zaangażowania w pracę dla mieszkańców. – To młody kandydat, ale ma już doświadczenie, ponieważ od 2015 roku był sołtysem w miejscowości Górka – mówił Ł. Mikołajczyk. – Wsłuchiwał się w problemy mieszkańców i je rozwiązywał. Jeśli pan Rafał zostanie wybrany na burmistrza Kobylina, rząd Prawa i Sprawiedliwości udzieli mu wsparcia w realizacji jego inicjatyw – zapowiedział senator. Jednocześnie oświadczył, że powołanie młodzieżowej rady przy burmistrzu i dostęp do szerokopasmowego Internetu to dobre pomysły. – W młodości siła. To młodość jest pełna pomysłów, które znacząco mogą wpłynąć na rozwój gminy – podsumował L. Mikołajczyk.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...