Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Rajd dla miłośników książek i rowerów

2019-05-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Rajd dla miłośników książek...
Rajd dla miłośników książek i rowerów

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, wespół z Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 – koło Krotoszyn i sołectwem Dzierżanów już po raz dziewiąty zorganizowała Rajd Rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”.

 

W imprezie uczestniczyło ponad 50 osób. W tym gronie znaleźli się bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy kolarstwa, a także członkowie Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego AS Biadki.

Zanim rowerzyści ruszyli na trasę, na parkingu przy bibliotece wszystkich powitali Ewa Bukowska – dyrektor KBP – oraz burmistrz Franciszek Marszałek. Przy okazji przypomniano o zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących na tego typu wyprawach. Kierownikiem rajdu był Mariusz Karbowiak.

Trasa wiodła przez Konarzew i Trafary do Dzierżanowa. Po drodze grupa zatrzymywała się w miejscach związanych z historią regionu – z okresem napoleońskim, powstaniem wielkopolskim czy II wojną światową. Przy okazji cykliści poznawali walory przyrodnicze i krajoznawcze okolic, przez które przejeżdżali. Fakty historyczne w interesujący sposób przedstawiał dr Edward Jokiel – prezes krotoszyńskiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

W Dzierżanowie na uczestników rajdu czekał słodki poczęstunek i ognisko, na którym pieczono kiełbaski. Zorganizowano także konkurs literacki i quiz historyczny.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla