Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Rędzikowski i Owczarz triumfatorami ligi

2017-10-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Rędzikowski i Owczarz triumfatorami...
Rędzikowski i Owczarz triumfatorami ligi

W restauracji Iskra odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego. Nagrodzono najlepszych zawodników drugiej edycji rozgrywek ligowych w naszym powiecie.

 

Na uroczystość zaproszono członków KTT, uczestników ligi oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu. Od czerwca do końca września na kortach w Krotoszynie oraz Koźminie Wlkp. trwały rozgrywki ligowe w kategoriach +45 lat i open. Nad zawodami czuwało KTT, we współpracy z IKS Spartakus Koźmin Wlkp. Rywalizację wspierały też samorząd powiatowy i Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp.

W kategorii open 12 zawodników grało najpierw w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Czterech najlepszych awansowało do półfinałów. Robert Rędzikowski pokonał Przemysława Koczorowskiego, a Kacper Grzesiński musiał uznać wyższość Waldemara Wolniaka. Trzecie miejsce zajął K. Grzesiński. W finale natomiast R. Rędzikowski wygrała z W. Wolniakiem 2:0 (6:2, 6:4).

W kategorii +45 lat rywalizowało 16 tenisistów. Rozgrywki grupowe wyłoniły ósemkę najlepszych. Ćwierćfinały przebrnęli Waldemar Wronecki (6:3, 6:0 z Gruchalskim), Paweł Owczarz (6:2, 6:2 z Kaźmierczakiem), Jerzy Rędzikowski (7:5, 6:2 z Kucharskim) oraz Maciej Przewoźny (6:2, 6:1 z Borodo).

W półfinałach W. Wronecki pokonał M. Przewoźnego 2:0 (6:4, 6:4), a P. Owczarz wygrał z J. Rędzikowskim 2:0 (6:2, 6:2). Na trzecim miejscu rozgrywki ukończył M. Przewoźny. Triumfował P. Owczarz, który ograł w finale W. Wroneckiego 2:1 (6:3, 3:6, 6:3).

(GRZELO)

FOT. Bartłomiej Szymczak

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...