Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Rędzikowski i Owczarz triumfatorami ligi

2017-10-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Rędzikowski i Owczarz triumfatorami...
Rędzikowski i Owczarz triumfatorami ligi
Pałac w Orli tekst

W restauracji Iskra odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego. Nagrodzono najlepszych zawodników drugiej edycji rozgrywek ligowych w naszym powiecie.

 

Na uroczystość zaproszono członków KTT, uczestników ligi oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu. Od czerwca do końca września na kortach w Krotoszynie oraz Koźminie Wlkp. trwały rozgrywki ligowe w kategoriach +45 lat i open. Nad zawodami czuwało KTT, we współpracy z IKS Spartakus Koźmin Wlkp. Rywalizację wspierały też samorząd powiatowy i Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp.

W kategorii open 12 zawodników grało najpierw w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Czterech najlepszych awansowało do półfinałów. Robert Rędzikowski pokonał Przemysława Koczorowskiego, a Kacper Grzesiński musiał uznać wyższość Waldemara Wolniaka. Trzecie miejsce zajął K. Grzesiński. W finale natomiast R. Rędzikowski wygrała z W. Wolniakiem 2:0 (6:2, 6:4).

W kategorii +45 lat rywalizowało 16 tenisistów. Rozgrywki grupowe wyłoniły ósemkę najlepszych. Ćwierćfinały przebrnęli Waldemar Wronecki (6:3, 6:0 z Gruchalskim), Paweł Owczarz (6:2, 6:2 z Kaźmierczakiem), Jerzy Rędzikowski (7:5, 6:2 z Kucharskim) oraz Maciej Przewoźny (6:2, 6:1 z Borodo).

W półfinałach W. Wronecki pokonał M. Przewoźnego 2:0 (6:4, 6:4), a P. Owczarz wygrał z J. Rędzikowskim 2:0 (6:2, 6:2). Na trzecim miejscu rozgrywki ukończył M. Przewoźny. Triumfował P. Owczarz, który ograł w finale W. Wroneckiego 2:1 (6:3, 3:6, 6:3).

(GRZELO)

FOT. Bartłomiej Szymczak

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek