2. /
  4. /
  5. Rehabilitacja Astry
AS MAŚNIAK

Po wysokiej porażce w derbowym pojedynku z Piastem Kobylin krotoszyńska Astra w następnym meczu zagrała lepiej i zdobyła komplet punktów. Nasz zespół pokonał 2:1 ekipę KS Opatówek.

Od początku spotkania obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie pod bramką rywala. Już w 11. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Maciejewskiego. Niedługo potem współpraca Szymona Polowczyka i Kamila Czołnika przyniosła zamierzony efekt, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Pod koniec pierwszej odsłony pomiędzy zawodnikami wywiązała się szarpanina. Arbiter uspokoił graczy, upominając żółtą kartką po jednym piłkarzu z każdego zespołu.

Po przerwie krotoszynianie wyszli na boisko zdecydowanie bardziej zmotywowani. W 51. minucie w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się K. Czołnik i umieścił piłkę w siatce. Kilkanaście minut później P. Powalisz zagrał do K. Czołnika, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Astra miała jeszcze kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, lecz wynik już nie uległ zmianie. Najbliższy pokonania bramkarza Opatówka był P. Powalisz, lecz piłka po jego strzale tylko otarła się o słupek.

ASTRA KROTOSZYN – KS OPATÓWEK 2:1 (0:1)

0:1 – Łukasz Maciejewski (11)

1:1 – Kamil Czołnik (51)
2:1 – Kamil Czołnik (69)

ASTRA: Maj – Skrzypniak, Olejnik, Reyer, Polowczyk, Czołnik, Juszczak, Jankowski, Ishchuk (80′ Brink), Łuczak (75′ Adamski), Powalisz (90′ Pauter)