Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki

2017-08-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej...
Rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki

Trwa rekrutacja wolontariuszy do akcji Szlachetna Paczka. Ochotnicy mogą się rejestrować na stronie www.szlachetnapaczka.pl i tam wybierają rejon. Koordynatorzy akcji skontaktują się z każdą osobą najpóźniej do trzech dni od otrzymania zgłoszenia i przeprowadzą spotkanie rekrutacyjne.

 

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, zainicjowany przez ks. Jacka Stryczka. Trwa już 17 lat i z każdym kolejnym rokiem łączy coraz większe grono osób zaangażowanych w jego działania, osób, którym przyświeca jeden cel – zmiany czyjejś sytuacji na lepsze.
Dzięki coraz liczniejszej grupie wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców akcja rośnie w siłę, a tym samym pomoc uzyskuje większa liczba potrzebujących rodzin. Szlachetna Paczka to projekt inny niż wszystkie, albowiem w tym przypadku konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Wyszkoleni wolontariusze odnajdują w swoim otoczeniu potrzebujące rodziny, którym pomoc materialna może dać szansę na zmianę trudnej sytuacji. Rozmawiają z nimi, poznają, dostrzegają ich piękno i potencjał. Dzięki temu są w stanie odkryć ich prawdziwe potrzeby materialne.
Projekt opiera się na idei mądrej pomocy, czyli takiej, która daje szansę na zmianę. Dlatego wszyscy zaangażowani w akcję szczególną uwagę zwracają na: historię rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę rodziny, tzn. czy podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuację, przynależność do jednej z kategorii, które określają sytuację rodziny.
Rodziny włączone do Szlachetnej Paczki należą do co najmniej jednej z następujących kategorii: samotny rodzic, rodzina wielodzietna, starość lub samotność, choroba i niepełnosprawność w rodzinie, chore, niepełnosprawne dziecko, nieszczęście bądź inne. Co ważne, SZLACHETNA PACZKA nie istniałaby, gdyby nie dobroczyńcy i darczyńcy! Zachęcamy zatem do przyłączenia się do tej wspaniałej inicjatywy.
(ANKA)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...