2. /
  4. /
  5. Robert Baran i Ceramik...
VISUS

Sportowy portal internetowy sportzona.pl opublikował oficjalne rankingi Polskiego Związku Zapaśniczego. W czołówce znaleźli się zarówno krotoszyński klub, jak i zawodnicy z naszego miasta.

W ubiegłym roku niejednokrotnie na naszych łamach opisywaliśmy sukcesy zapaśników z naszego powiatu. Ponadto LKS Ceramik Krotoszyn obchodził niedawno jubileusz 50-lecia istnienia. Jak dla wszystkich dyscyplin sportu, tak i dla zapasów był to bardzo ciężki rok ze względu na pandemię, która skutecznie blokowała wszelką działalność sportową. Mimo wielu ograniczeń zapaśnicy startowali w różnych zawodach.

Jakiś czas temu na stronie sportzona.pl opublikowano rankingi Polskiego Związku Zapaśniczego. Na szczycie klasyfikacji najlepszych zawodników uplasował się Robert Baran, zdobywając 260 punktów. Do najważniejszych startów Roberta w minionym roku zaliczyć trzeba Puchar Świata, XXIX Memoriał Wacława Ziółkowskiego, LXXIII Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i Puchar Polski. Tuż za podium – ze 155 punktami – znalazł się Radosław Baran. Krotoszynianin reprezentuje WZS WKS Grunwald Poznań. Dziewiątą lokatę zajął Szymon Wojtkowski z krotoszyńskiego klubu, uzyskując 78 punktów.

W klasyfikacji PZZ klubowym mistrzem Polski został LKS Ceramik – 545,5 pkt. Krotoszyński klub wyprzedził AKS Białogard i WZS WKS Grunwald Poznań.