Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Robert Makłowicz odwiedzi Orlę!

2020-10-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Nasz Patronat
  4. /
  5. Robert Makłowicz odwiedzi Orlę!
Robert Makłowicz odwiedzi Orlę!
Vidia film tekst

Nie lada gratkę dla miłośników kulinariów przygotowała marka HoReCa Las Kalisz. Wespół z Pałacem w Orli uznany producent dziczyzny i królika organizuje 2. Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie.

 

HoReCa Las Kalisz, spółka o zasięgu europejskim, produkuje wysokiej klasy wyroby z dziczyzny (jelenie, sarny, dziki, daniele, muflony) oraz królika. Na potrzeby rynku gastronomicznego, hurtowego i detalicznego uzyskuje z mięsa elementy kulinarne. Pierwsze mistrzostwa o zasięgu ogólnopolskim firma zorganizowała w ubiegłym roku. Wówczas zwycięzcą kulinarnych zmagań okazał się duet reprezentujący ARIES Hotel & Spa z Zakopanego: Tomasz Kasperlik i Piotr Mazur. Drużyna z naszego powiatu – Arkadiusz Marcisz i Jarosław Maciejak z Restauracji Wawrzyniak w Perzycach – zajęła trzecią lokatę.

Tegoroczny event – będący jednocześnie Memoriałem Mariana Tarnawskiego, wieloletniego prezesa firmy z Tomnic – zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Nie dość, że uczestniczyć w kulinarnych potyczkach będzie sześć ekip złożonych ze znakomitych kucharzy, to twarzą imprezy będzie wybitna postać, jaką jest Robert Makłowicz. Polski krytyk kulinarny, dziennikarz, pisarz, publicysta i podróżnik znany jest wszystkim m.in. z programu „Makłowicz w podróży”.

Starcie wirtuozów sztuki kulinarnej zaplanowano na 21 października. Miejscem zmagań będzie Pałac w Orli, ale wydarzenie – z racji tego, że nasz powiat póki co jest tzw. czerwoną strefą – będzie miało charakter zamknięty.

Niemniej każdy będzie mógł przyglądać się popisom kucharzy, bowiem HoReCa Las Kalisz zaplanowała streaming online. – Wprawdzie pandemia nie pozwala na zaproszenie publiczności, ale liczę, iż tegoroczny memoriał zapadnie uczestnikom i widzom na długo w pamięci. Zadbaliśmy o najwyższej klasy jurorów, a przyjęliśmy zespoły, które śmiało można określić elitarnymi. Partnerzy, którzy pomagają nam w organizacji, to również topowe marki w swoich sektorach, więc zachęcam wszystkich do śledzenia naszych transmisji oraz relacji z wydarzenia – zapowiada Tomasz Tarnawski, prezes HoReCa Las Kalisz.

(LENA)

Jury: Purol, Markowicz, Chrząstowski, Jakomulski, Soból, Ochniak, Pieterwas, Łagowski
Partnerzy strategiczni: Komat, Convotherm, Gastromagic, Polrabbit, Cheman, Lege

 

FOTO. www.facebook.com/robertmaklowiczofficial

 

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek