Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Rodzinne pieczenie ziemniaka

2017-10-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Rodzinne pieczenie ziemniaka
Rodzinne pieczenie ziemniaka

7 października odbył się XXVI Rodzinny Rajd „Pieczenie Ziemniaka”, którego organizatorami były oddział PTTK w Krotoszynie, Klub Turystyki Górskiej „Koliba” i Koło Miejskie PTTK, przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Celem imprezy było propagowanie wielopokoleniowej turystyki rodzinnej oraz czynnego wypoczynku.

 

Ogółem w rajdzie udział wzięło ponad sto osób. Piesi wybrali się przez park na ul. Zdunowską i dalej ulicami Klonowicza, Łąkową i Bolewskiego, aż do ścieżki edukacyjnej. Meta umiejscowiona była na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Z kolei rowerzyści z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ruszyli w kierunku Tomnic i dalej przez Gorzupię do Krotoszyna, po czym dotarli na strzelnicę. Najdłuższą trasę pokonali kolarze z KTR Peleton, którzy udali się do Lutogniewa, potem jechali przez Dzierżanów, Rojew, Lipówiec ,Trzaski, Baszków, Zduny, Chachalnię, by dotrzeć do mety.
Na strzelnicy na uczestników czekał ciepły poczęstunek. Przeprowadzono konkursy – piosenki turystycznej, sadzenia i zbierania ziemniaków, rzucania kółkami do celu, a także konkurs rodzinny.

W tej ostatniej rywalizacji zwyciężyła Zosia Wciórka z rodziną, wyprzedzając familie Mikołaja Spurtacza i Kornelii Kłos. W sadzeniu i zbieraniu ziemniaków najlepsza była Anna Woźniak, a za nią uplasowały się Justyna Andrzejczak i Joanna Patryas. W rzucaniu kółkami pierwsze miejsce zajęła Emilia Marynowska, drugi był Michał Mielcarek, a trzeci – Mikołaj Spurtacz.

Konkurs piosenek turystycznych wygrała Zuzanna Wciórka, a kolejne miejsca zajęli Dorota Mielcarek i Mikołaj Spurtacz.

Na zakończenie rodzinnego rajdu Karol Piotrowski i Bogdan Jakubek wręczyli zwycięzcom konkursów nagrody rzeczowe, ufundowane w ramach ofert dla organizacji pozarządowych ze środków gminy i powiatu.

(NOVUS)

FOT. Antoni Azgier

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...