2. /
  4. /
  5. Roszczak tradycyjnie w czołówce
Detektyw Szewc

Czesław Roszczak startował w dwóch kolejnych imprezach lekkoatletycznych. W zawodach na Słowacji mieszkaniec Łagiewnik był drugi, a w Pucku zajął trzecią lokatę.

25 lipca w Dolnym Kubinie na Słowacji rozegrano Pięciobój Rzutowy o Puchar Prezydenta Miasta. Łagiewniczanin startował tam już po raz czwarty i to właśnie do niego należy rekord Dolnego Kubina, uzyskany w kat. M70, a wynoszący ponad 4500 punktów.

W rzucie młotem Roszczak osiągnął wynik 32,43 m, co ulokowało go na piątym miejscu w open. W pchnięciu kulą był najlepszy z rezultatem 11,26 m, co pozwoliło mu dogonić rywali. Również w rzucie dyskiem triumfował lekkoatleta z naszego powiatu, uzyskując wynik 33,99 m.

Oszczepem nasz zawodnik rzucił na odległość 23,19 m i zajął drugą lokatę w open. Najgorzej mu poszło w rzucie ciężarkiem o wadze 7,26 kg, gdyż rezultat 12,47 zapewnił tylko szóstą pozycję, jednocześnie uniemożliwiając triumf w całym pięcioboju. Zwycięzcą zawodów został Andrzej Piątkowski (kat. M70) z Warszawy, zdobywając 3699 pkt., a Roszczak (kat. M75) musiał się zadowolić drugim miejscem z wynikiem 3663 pkt.

Tydzień później reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela udał się do Pucka na XX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Czwórboju Rzutowym Masters. Grupa lekkoatletów z kategorii M70-75 rozpoczęła od rzutu oszczepem. Po pewnych perturbacjach (upadek, spalony rzut) Roszczak uzyskał wynik 27,51 m i zajął czwarte miejsce. Pchnięcie kulą na odległość 11,60 dało mu drugą lokatę. W rzucie dyskiem również był drugi – z rezultatem 33,84 m. W rzucie ciężarkiem o wadze 7,26 kg łagiewniczanin osiągnął 13,90 m, zajmując czwartą pozycję.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że Roszczak uplasował się na trzecim miejscu z dorobkiem 3234 pkt. Zwyciężył Grzegorz Pawelski z Gorzowa Wlkp. (kat. M50), a drugi był Jerzy Jabłoński z Olsztyna (kat. M75).

A już w dniach 14-16 sierpnia lekkoatleta z Łagiewnik będzie startował w czeskich Lovosicach, natomiast tydzień później uda się do Lublina na Indywidualne Mistrzostwa Polski Masters.