Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Rowerzyści pożegnali lato

2017-09-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Rowerzyści pożegnali lato
Rowerzyści pożegnali lato

3 września odbył się IV Krotoszyński Rajd Rowerowy pod hasłem „Pożegnanie Lata”. Organizatorami imprezy były Zarząd Oddziału PTTK i Klub Turystyki Rowerowej „Peleton”, przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

 

O godz 9.30 na krotoszyńskim rynku zebrała się 11-osobowa grupa. Program rajdu i trasę omówił Antoni Azgier. – Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia ruszyliśmy trasą, która prowadziła przez Osusz, leśniczówkę Chmielnik, na Trafary. Drogi w lesie były dość grząskie, z licznymi kałużami, ale bez problemów udało się dotrzeć do przystanku Leśna Chata – opowiada A. Azgier.

Rowerzyści zatrzymali się przy leśnym krzyżu napoleońskim i punkcie Edukacji Leśnej, na dukcie między drogami powiatowymi do Baszkowa i z Baszkowa do Zdun. Na miejscu zorganizowano dwa konkursy sprawnościowe – przejście pięciu metrów po sznurku z zawiązanymi oczami oraz marsz z piłeczką na łyżeczce trzymanej w ustach. W pierwszych zawodach najlepsza była Agnieszka Kasprzak, wyprzedzając Bolesława Paska i Zosię Wiatrak, a w drugich zwyciężył Bolesław Pasek, przed Zosią Wiatrak i Jolantą Śliwicką.

Potem grupa ruszyła przez Zduny i Chachalnię, po czym wróciła do Krotoszyna. Trasa liczyła 27 km. Organizatorzy zapraszają na kolejny rajd rowerowy, który odbędzie się 24 września. Zbiórka o godzinie 9.00 na krotoszyńskim rynku.

(NOVUS)

FOT. Antoni Azgier

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...