Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Rowerzyści pożegnali lato

2017-09-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Rowerzyści pożegnali lato
Rowerzyści pożegnali lato

3 września odbył się IV Krotoszyński Rajd Rowerowy pod hasłem „Pożegnanie Lata”. Organizatorami imprezy były Zarząd Oddziału PTTK i Klub Turystyki Rowerowej „Peleton”, przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

 

O godz 9.30 na krotoszyńskim rynku zebrała się 11-osobowa grupa. Program rajdu i trasę omówił Antoni Azgier. – Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia ruszyliśmy trasą, która prowadziła przez Osusz, leśniczówkę Chmielnik, na Trafary. Drogi w lesie były dość grząskie, z licznymi kałużami, ale bez problemów udało się dotrzeć do przystanku Leśna Chata – opowiada A. Azgier.

Rowerzyści zatrzymali się przy leśnym krzyżu napoleońskim i punkcie Edukacji Leśnej, na dukcie między drogami powiatowymi do Baszkowa i z Baszkowa do Zdun. Na miejscu zorganizowano dwa konkursy sprawnościowe – przejście pięciu metrów po sznurku z zawiązanymi oczami oraz marsz z piłeczką na łyżeczce trzymanej w ustach. W pierwszych zawodach najlepsza była Agnieszka Kasprzak, wyprzedzając Bolesława Paska i Zosię Wiatrak, a w drugich zwyciężył Bolesław Pasek, przed Zosią Wiatrak i Jolantą Śliwicką.

Potem grupa ruszyła przez Zduny i Chachalnię, po czym wróciła do Krotoszyna. Trasa liczyła 27 km. Organizatorzy zapraszają na kolejny rajd rowerowy, który odbędzie się 24 września. Zbiórka o godzinie 9.00 na krotoszyńskim rynku.

(NOVUS)

FOT. Antoni Azgier

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...