Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Rywalizacja na strzelnicy

2019-02-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Rywalizacja na strzelnicy
Rywalizacja na strzelnicy

3 lutego Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie zorganizował otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej z okazji 74. rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych oraz w dwóch konkurencjach.

 

W kategorii młodzików drużynowo najlepsza była Szkoła Podstawowa nr 4 w Krotoszynie (58 pkt. / skład: Szymon Walenowski, Kamil Dolata, Wiktor Gorecki; opiekun: Sławomir Kramarz), wyprzedzając III zespół z SP w Orpiszewie (49 pkt. / Julia Marszałek, Natalia Bielska, Natalia Sycha; opiekun Justyna Niśkiewicz) oraz I drużynę SP Orpiszew (44 pkt. / Kacper Skrzypczak, Łukasz Lis, Jakub Szymczyk; opiekun: J. Niśkiewicz). Indywidualnie triumfował Filip Grządka (SP nr 5 / 56 pkt.), a za nim uplasowali się Kamil Dolata (SP nr 4 / 44 pkt.) i Szymon Walendowski (SP nr 4 / 35 pkt.).

W kategorii juniorów młodszych drużynowo pierwszą lokatę zajął team z SP nr 4 (164 pkt. / Mateusz Sroka, Borys Staszewski, Martyna Wasielak; opiekun: S. Kramarz), druga była ekipa z SP nr 3 (79 pkt. / Adrian Sobański, Kacper Witkowski, Kacper Pawlaczyk; opiekun: Arkadiusz Szwarc), a trzecie miejsce przypadło kolejnej drużynie z SP nr 4 (78 pkt. / Kacper Snela, Fabian Szczuraszek, Igor Urbaniak; opiekun: S. Kramarz). Zmagania indywidualne wygrał Mateusz Sroka (SP nr 4 / 61 pkt.), przed Borysem Staszewskim (SP nr 4 / 52 pkt.) i Martyną Wasielak (SP nr 4 / 51 pkt.).

W grupie juniorów w kpn-10 na podium stanęli Mateusz Kot (ZSP nr 1 / 58 pkt.), Łukasz Kot (ZSP nr 3 / 52 pkt.) i Szymon Banaszek (Nowa Wieś / 51 pkt.), a w ppn-10 – Martyna Wasielak (SP nr 4 / 70 pkt.), Marek Furman (ZSP nr 3 / 63 pkt.) i Mateusz Sroka (SP nr 4 / 59 pkt.). W klasyfikacji łącznej pierwszy był M. Furman (114 pkt.), drugi M. Kot (114 pkt.), a trzeci Ł. Kot (109 pkt.).

W rywalizacji seniorów czołowa trójka w kpn-10 to Łukasz Kaczmarek (CSiR / 76 pkt.), Robert Wasielak (CSiR / 71 pkt.) i Jacek Krzekotowski (Nowa Wieś / 64 pkt.), a w ppn-10 – R. Wasielak (86 pkt.), Ł. Kaczmarek (79 pkt.) i Iwona Karżewicz (CSiR / 79 pkt.). W klasyfikacji łącznej kolejność była taka sama jak w ppn.

Turniej Grand Prix 1-strzału wygrał R. Wasielak, w rzutach lotkami zwyciężył M. Sroka, w turnieju bieżącym 1-strzału triumfował Ł. Lis, a w turnieju lotek pierwsze miejsce zajął J. Szymczyk.

(ANKA)

FOT. Antoni Azgier

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner