2. /
  4. /
  5. Rywalizacja partnerów SKLD
Serafiniak

16 stycznia w krotoszyńskim klubie Bila odbył się turnieju darta dla partnerów Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta. Zawody wygrał Włodzimierz Skalski, który w finale pokonał 3:1 Grzegorza Koteckiego.

Turniej zorganizowano specjalnie dla tych, które pomagają stowarzyszeniu. – Chcemy pokazywać naszym partnerom, jak wygląda dyscyplina sportu, którą się zajmujemy. Myślę, że zawody okazały się sukcesem i każdy z uczestników wrócił do domu z uśmiechem na twarzy – stwierdza Przemysław Pawlicki, prezes SKLD.

W szranki stanęło 12 zawodników. – Kilku z nich miało już wcześniej okazję grać w darta, dlatego oni każdego lega musieli zakończyć double’em. Pozostali gracze musieli zakończyć starcie, zdobywając 501 punktów – wyjaśnia P. Pawlicki.

Najlepszy okazał się Włodzimierz Skalski. Darter reprezentujący firmę Ska-Met uległ 0:3 jedynie Grzegorzowi Koteckiemu, przedstawicielowi Gazety Lokalnej KROTOSZYN, w pierwszej fazie turnieju. Dobra gra na lewej stronie drabinki zaowocowała tym, że ci zawodnicy ponownie spotkali się w finale. Tym razem lepszy był G. Skalski.

Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Minta (Mechanika Pojazdowa), a tuż za podium znalazł się Daniel Borski (GLK). Na lokatach 5-6 sklasyfikowani zostali Szymon Horyza (Fach-Stol) i Sara Pluta (GLK), a na pozycjach 7-8 – Waldemar Wronecki (Starostwo Powiatowe) i Krzysztof Kasprzak (NSZZ Solidarność). W zawodach rywalizowali także Grzegorz Nowak i Michał Kobuszyński (GLK), Przemysław Wójcik (Starostwo Powiatowe) i Piotr Szyja (Automatyka Przemysłowa).