Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Rywalizacja sołectw w Kuklinowie

2019-07-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Rywalizacja sołectw w Kuklinowie
Rywalizacja sołectw w Kuklinowie

7 lipca w Kuklinowie odbyła się piąta edycja Turnieju Miasta i Wsi Gminy Kobylin „Sołtysiada”. Organizatorami wydarzenia były Rada Sołecka wsi Kuklinów, Stowarzyszenie „kuKLINów”, miejscowe OSP i Szkoła Podstawowa oraz burmistrz Kobylina.

 

W szranki stanęło 11 drużyn, reprezentujących Fijałów, Kobylin, Kuklinów, Łagiewniki, Raszewy, Rzemiechów, Smolice, Sroki, Wyganów, Zalesie Małe i Zalesie Wielkie. Rywalizacja toczyła się w nader ciekawych konkurencjach – skeczu, bandażowaniu mumii, skokach przez skakankę, żółwiej jeździe rowerem, rzucie filcakiem, rzucaniu ziemniakami do wiadra z wodą, sprzątaniu rzeczy z boiska, biegu po buty czy ręcznikowej siatkówce.

Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła ekipa z Fijałowa, drugie miejsce zajęły Raszewy, a trzecia lokata przypadła reprezentacji Kobylina. Dla najlepszych zespołów przewidziano nagrody pieniężne – 3000 zł, 2000 zł i 1000 zł.

Nie brakowało też wielu innych atrakcji. Wystąpił chór Familia, można było posilić się przy stoiskach gastronomicznych, a dla dzieci przygotowano dmuchany zamek i zjeżdżalnię. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna z zespołem To My.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla