Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Santander Cup w Krotoszynie

2018-12-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Santander Cup w Krotoszynie
Santander Cup w Krotoszynie

Przez dwa dni rozgrywano turniej Krotoszyn Santander Cup 2018. Najlepsze okazały się drużyny Polonii Środa Wielkopolska oraz Akademii Piłki Nożnej Trzebnica.

 

Pierwszego dnia rywalizowały młodzi piłkarze z rocznika 2006. Jedenaste miejsce zajęła Astra II Krotoszyn, pokonując UKS Trójka III Krotoszyn (3:2). Dziewiąta lokata przypadła Stali Pleszew, która ograła MKS Siechnice (3:2). Na siódmej pozycji znalazła się Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., wygrywając z Trójką IV Krotoszyn (3:1). Piąty był GOS Koźmin Wlkp., po pokonaniu Gorzyczanki Gorzyce Wielkie (1:0).

Na najniższym stopniu podium stanął pierwszy zespół Astry, który okazał się lepszy od Marcinków Kępno (2:1). Triumfatorem została Polonia Środa Wielkopolska, zwyciężając w finale Akademię Piłkarską Reissa z Gostynia (3:2).

Do „drużyny marzeń” trenerzy wybrali Michała Całujka (Astra), Huberta Badowskiego (Marcinki), Dawida Kaczmarka (Polonia), Jakuba Waworskiego (Polonia) i Michała Fechnera (APR Gostyń). – Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu, choć czujemy mały niedosyt po finale – powiedział Marcin Porzucek, trener APR Gostyń. – Mecz z Polonią był bardzo emocjonujący i detale zdecydowały o końcowym wyniku. Dziękuję wszystkim moim zawodnikom i gratuluję organizatorom za wykonanie dobrej pracy.

Drugi dzień to zmagania drużyn z rocznika 2007. Jedenaste miejsce zajęła Trzynastka II Poznań, ogrywając Astrę II Krotoszyn (3:0). Na dziewiątej pozycji turniej zakończył zespół FA Lech Poznań, wygrywając z Astrą I Krotoszyn (2:0). Na siódmej lokacie uplasowała się Trzynastka I Poznań, pokonując Pogoń Nowe Skalmierzyce (4:2). Piąta była Raszkowianka Raszków, która zwyciężyła Stal Pleszew (6:2).

Najniższy stopień na podium przypadł koźmińskiemu GOS-owi, po pokonaniu poznańskiej Warty (2:1). Turniej wygrała Akademia Piłki Nożnej Trzebnica, ogrywając w finale Szkołę Futbolu Luboń (5:2). Do zespołu turnieju wybrano Katarzynę Lewandowską (FA Poznań), Pawła Owczarczaka (SF Luboń), Antoniego Rotha (Warta), Tobiasza Ćwikłę (APN Trzebnica) i Oliwiera Grzesiaka (GOS Koźmin Wlkp.).

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...