Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Ścigali się w Łasku

2019-06-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Ścigali się w Łasku
Ścigali się w Łasku

W supermaratonie kolarskim w Łasku startowało czterech zawodników z powiatu krotoszyńskiego. Zawody zaliczane są do cyklu Pucharu Polski w Supermaratonach Szosowych.

 

Kolarze mieli możliwość ścigania się na jednym z trzech dystansów. Do pokonania mieli pętlę (dwie bądź trzy) o długości 72 km. Na najdłuższej trasie rywalizował Krzysztof Kubik, który uplasował się na dziewiątym miejscu w open i był najlepszy w kategorii wiekowej M2 z czasem 5:49:22.

– Jestem bardzo zadowolony ze swojej formy – podkreśla K. Kubik. – Cieszę się, że mogłem walczyć o zwycięstwo, mimo bardzo wysokiej temperatury. Do podium w open zabrakło bardzo niewiele, ale i tak nie jest źle. Przede mną dwa wyścigi na dystansie ultra, czyli ponad 500 km i 700 km. Dziękuję za wsparcie burmistrzowi Franciszkowi Marszałkowi, który umożliwił mi spokojne treningi, co jest bardzo ważne dla sportowca – dodaje kolarz.

Na średnim dystansie startował Maciej Opielewicz. Kolarz z Koźmina Wlkp. był 16. w open oraz trzeci w kat. M5 (4:29:42). Najkrótszą trasę pokonali Arkadiusz Zmyślony (2:11:23), który zajął 104. lokatę w open i 18. w kat. M5, oraz Czesław Seraszek (2:17:09), który został sklasyfikowany na 126. pozycji.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla