Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Setka Dariusza Rybki

2018-12-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Setka Dariusza Rybki
Setka Dariusza Rybki

Dariusz Rybka wziął udział w biegu „Setka na stulecie niepodległości”. Krotoszyńskiemu strażakowi już po raz drugi udało się pokonać dystans 100 km.

 

– Swoją przygodę z bieganiem na długich dystansach rozpocząłem dwa lata temu – oznajmia Dariusz Rybka. – 100 kilometrów jest marzeniem wielu biegaczy. Pierwszy raz udało mi się pokonać taki dystans na Festiwalu Sportu w Rawicz podczas 24-godzinnego biegu. Blisko tego byłem też w lipcu tego roku w Krakowie, ale wtedy przebiegłem 73 km.

Trasa „Setki na stulecie niepodległości” na górze Kamieńsk składała się z dziesięciu pętli po 10 km. – W nocy temperatura spadła do minus 8 stopni. Najtrudniejszy był ostatni kilometr, bo trzeba było zbiec ze stoku narciarskiego. Pozornie powinno być lekko, lecz był to bardzo stromy odcinek, o nierównej trawiastej nawierzchni, co mocno obciążało nogi – opowiada D. Rybka.

Najszybciej, w czasie 11:23:54, dystans 100 km pokonał Michał Gajewski. – Był to bardzo wymagający bieg, ale udało się osiągnąć zamierzony cel. Po każdym okrążeniu można było odpocząć w punkcie zlokalizowanym w OSiR Góra Kamieńsk. Na trasie dopingowali i wspierali nas inni zawodnicy. Bieg odbył się pod hasłem „Pokonaj samego siebie” – mówi krotoszyński biegacz.

W tym roku D. Rybka ukończył dziesięć półmaratonów, zdobywając tym samym Złotą Koronę Półmaratonów Polskich. – W przyszłym roku planuję starty w kolejnych półmaratonach, biegach ultra oraz maratonie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają mnie w mojej pasji biegania – dodaje strażak z Krotoszyna.

(GRZELO)

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla