Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Shodan na mistrzostwach świata

2017-10-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Shodan na mistrzostwach świata
Shodan na mistrzostwach świata

Reprezentanci UKS Shodan Zduny rywalizowali w Irlandii na mistrzostwach świata w karate. Na wyspie Kilkenny nasi karatecy spisali się bardzo dobrze i wrócili do kraju z kilkoma medalami.

 

Mistrzowskie tytuły w Irlandii wywalczyli Jarosław Adamski w kata shotokan veteran +36 lat oraz Weronika Becker w kumite ippon cadet. Srebro w zmaganiach kadetów zdobyła Dagmara Mujta. W kata i kumite zespołowym drugie miejsce zajęły Katarzyna Trafankowska, W. Becker oraz D. Mujta. Z kolei na trzecim stopniu podium stanęli W. Becker w kata shotokan 14/15 lat, K. Trafankowska w kumite 14/15 lat oraz Norbert Tysiak w kumite 16/17 lat.

– Te trzy dni zmagań w hali The TUMB były dla nas małym maratonem czasowym, ale też sprawdzianem umiejętności koncentracji przed startem – stwierdza Jarosław Adamski, trener UKS Shodan. – Nasz start oceniam bardzo pozytywnie i składam wszystkim szczere gratulacje. Nie mogę jedynie pogodzić się z notą, jaką za kata otrzymała Kasia Trafankowska, co zamknęło jej drogę do podium. Musimy dalej robić swoje, ciężko pracować i wyznaczać kolejne sportowe cele.

Nasza ekipa miała też okazję zwiedzić okolicę. – Jak tylko chcieliśmy wyjść wcześniej, to mocno wiało i dodatkowo padał deszcz. Kilkenny to piękna miejscowość z licznymi zabytkami i zamkiem. Warto podkreślić, że w bliskiej okolicy znajduje się ponad 1000 pubów. Na koniec mistrzostw odbyło się Irish Sajonara Party, gdzie rywale wspólnie się bawili i nawiązywali nowe znajomości. To właśnie pokazuje drugie oblicze karate. Na koniec mogę dodać, że gdy stoi się na pudle i słucha Mazurka Dąbrowskiego, to miękną kolana i można honorowo uronić łzę. To chwila, o której marzy każdy sportowiec – podsumowuje J. Adamski.

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...