Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Skuteczność coraz lepsza

2019-03-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Skuteczność coraz lepsza
Skuteczność coraz lepsza

Podczas obrad komisji stałych Rady Powiatu Krotoszyńskiego komendant powiatowy Mariusz Jaśniak przedstawił raport z działalności policji w 2018 roku.

 

W minionym roku policja wykryła 1408 różnego rodzaju przestępstw – o 257 więcej niż w 2017. Ze statystyk wynika, że skuteczność naszych organów ścigania jest na wysokim poziomie – 92,8 procent, a średnia wojewódzka wynosi 77,5 procent. Ogółem na terenie powiatu krotoszyńskiego policjanci interweniowali 5670 razy. Czas reakcji na zdarzenia określane jako pilne wyniósł średnio 7 minut 55 sekund.

– Takie wysokie wyniki są bardzo dobrze odbierane i doceniane przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu – przyznał M. Jaśniak. Komendant podkreślił, że niebagatelną rolę odgrywają liczne spotkania profilaktyczne z różnymi grupami społecznymi, które podnoszą świadomość społeczeństwa w kwestii rozmaitych zagrożeń.

Pośród najważniejszych akcji policji, przeprowadzonych w ubiegłym roku, wymieniono m.in. zabezpieczenie ponad 4 kilogramów różnego rodzaju narkotyków w marcu 2018 roku czy wykrycie sprawców pięciu z ośmiu kradzieży pojazdów na terenie powiatu. W 2018 roku zatrzymano na gorącym uczynku mężczyznę, który włamywał się do altan na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Koźminie Wlkp.

W ubiegłym roku przyjęto 28 zgłoszeń o zaginięciach osób, z czego 27 odnaleziono. Zatrzymano 12 osób poszukiwanych listami gończymi oraz 55 poszukiwanych w celu ustalenia miejsca pobytu.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to w 2018 doszło do 538 zdarzeń – 6 mniej niż w roku poprzednim. Odnotowano 32 wypadki i 506 kolizji drogowych, w których rannych zostało 30 osób, a trzy poniosły śmierć. Brało w nich udział 17 nietrzeźwych kierowców. Najczęściej do wypadków czy kolizji dochodziło z powodu nieprawidłowego wyprzedzania, cofania, omijania, skręcania, nieustąpienia pierwszeństwa czy niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy samochodami. Sprawcami zdarzeń drogowych najczęściej były osoby w przedziale wiekowym 18-24 lata. Policja dokonała 28 318 kontroli trzeźwości, wykrywając 169 nietrzeźwych kierowców.

Szef policji podziękował samorządom za wsparcie krotoszyńskiej jednostki i wkład w jej rozwój. W 2018 roku przekazano naszej komendzie ponad 80 tys. zł.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner